Цікаві факти з географії

5-14-2019

Интересные факты с географии
Отже найцікавіші факти географії. На роль самого древнього міста світу претендує місто Ієрихон у Палестині або інакше «місто пальм».
Також хочемо вам порекомендувати ответы на билеты по географии 9 класс 2012
А місто Дербент визнаний найстарішим містом Росії. Найменша держава (визнана) на планеті Ватикан, знаходиться в одному з районів Риму. Це закрите місто — держава площею всього в 0, 44 кв. км, з населенням близько тисячі осіб. Питання про протяжності найбільших річок Амазонки і Нілу, довгий час було спірним.
Самим холодним морем вважається Східно — Сибірське, що належить Північного Льодовитого океану, температура води в ньому становить -2 градуси за Цельсієм. Він же, Північний Льодовитий океан — найменший з океанів, площа його 12 мільйонів кв. км плаваючого льоду, має найнижчу зимову температуру, -34° C. Червоне море — найтепліше море на Землі, влітку температура води тут досягає 35, 6 °C. Воно ж вважається самим солоним, оскільки ще більш солоне Мертве море відноситься до озер. Червоне ж вважається самим неживим морем. Найчистішим морем на Землі вважається море Уэддела в Антарктиді. Особливість Саргасового море, що в Атлантичному океані в тому, що воно не має берегів. Його кордонами служать різні атлантичні течії. Самої холодної столицею світу вважається столиця Монголії Улан — Батор. Найзапеклішою столицею світу визнана столиця африканського Судану — Хартум. Найспекотнішим місцем на землі, є пустеля Лут, містечко Деште — Лут в Ірані. Супутники НАСА заміряли тут найвищу температуру 70, 7 градусів вище нуля.
У Росії Калмикія — найспекотніший місце країни. У містечку Калама, що перебуває у чилійській пустелі Атакама, ніколи не буває дощів. Країни, які зовсім не мають конституції – Ізраїль, Ліван, Нова Зеландія, Оман і Великобританія. А держава Науру – єдина країна, яка не має офіційної столиці. Найкоротшим є географічною назвою .
Найнебезпечнішим місцем на планеті визнаний маленький площею менше 0, 5 кв. бразильський острів Кеймада — Гранді, заполоненный 4 тисячами смертельно небезпечних отруйних змій. Щільність їх становить від 1до 5 на кв. На острів накладено заборону на відвідування.