Як виміряти швидкість каналу VPS

9-8-2018

Багато хто, вирішивши скористатися моїми інструкціями по vpn і проксі запитують, як у процесі вибору і експлуатації VPS визначити реальну швидкість його каналу. Я зробив таку инструкциию у своєму блозі, але посилання на неї часто доводиться давати. Хочу порекомендувати списком iperf3 серверов

Тому напишу тут. Отже, вимірюємо швидкість.

Як виміряти швидкість каналу VPS Vps, Linux, Speedtest, Speedtestnet, Інструкція, Налаштування Linux
Це зручно зробити за допомогою відомого сервісу speedtest.net. Але графічного інтерфейсу, а тим більше браузера на віддаленій машині немає. Тому будемо використовувати спеціальний консольний клієнт Speedtest-cli.

Встановимо python:

yum -y install python
Завантажити сам клієнт. Виконаємо послідовно команди:

cd ~

wget -O speedtest-cli https://raw.githubusercontent.com/sivel/speedtest-cli/master…

chmod +x speedtest-cli

І запустимо його

./speedtest-cli
Щоб побачити результати вимірювань не в бітах, а в байтах, використовуємо ключ —bytes

./speedtest-cli —bytes
Щоб отримати посилання на результати вимірювань, використовуємо ключ —share

./speedtest-cli —share
Можна використовувати обидва ключа разом

./speedtest-cli —share —bytes
При вимірюванні скрипт вибирає найближчу до вашого VPS ноду speedtest.net

Якщо ви хочете самі вибрати точку вимірювань, то виконайте наступне:

Отримаємо список нод з сайту speedtest.net

wget http://www.speedtest.net/speedtest-servers.php
Файл великий, можете подивитися його вміст будь-яким способом, якщо цікаво.

Нам треба знайти конкретну ноду в конкретному місті або країні. Це можна зробити командою:

grep ‘city-name’ speedtest-servers.php | egrep -o ‘id=»[0-9]{4}»‘
Де ‘city-name’ назва міста англійською в лапках. Наприклад:

grep ‘Moscow’ speedtest-servers.php | egrep -o ‘id=»[0-9]{4}»‘
У відповідь отримаємо список ID потрібних нам нсд. Тепер можемо перевірити швидкість від VPS до обраної ноди. Наприклад для ноди з ID 2904

Всі кабелі Ethernet локальних мереж виконують одну і ту ж основну задачу — підключення пристроїв до мереж, таких як Інтернет. Однак не всі кабелі однакові. Якщо вам коли-небудь був потрібен кабель для локальної мережі Ethernet і ви не мали поняття, якою саме ви повинні вибрати – ви не самотні. Позначення Ethernet, як і багато чого в світі сучасних технологій, важко інтерпретувати і розуміти. На щастя, ви звернулися в потрібне місце. Нижче опис, щоб дізнатися, який кабель підходить для вашої ситуації.

Що означає «КІТ»?

Якщо ви коли-небудь вибирали мережеві кабелі онлайн, ви, мабуть, помітили, що їх майже завжди класифікують як «Cat 5», «Cat 6e» або подібним чином. «CAT» просто означає «Категорія» — категорія, а наступний номер вказує технічні характеристики, для яких був виготовлений кабель. Загальне правило у тому, що чим більше числа, тим більше високі швидкості і більш високі частоти(вимірювані в МГц) вони представляють. Як і в більшості технологій, нові кабелі мають тенденцію підтримувати більш високу пропускну здатність і, отже, збільшують швидкість завантаження і прискорюють з’єднання.

Майте на увазі, що більш довгі кабелі Ethernet призведуть до зниження швидкості передачі даних, хоча кабелі, придбані для особистого користування, рідко перевищують позначку в 100 метрів, після якої зазвичай починається падіння швидкості.

У 2016г. Інститут інженерів з електротехніки та радіоелектроніки (IEEE) оприлюднив новий стандарт Ethernet, який обіцяє істотно підвищити швидкість передачі даних по кабелях Cat 5 і Cat 6. На жаль, може пройти кілька років до того, як стандарт стане доступним для звичайних користувачів, на відміну від корпоративних користувачів. Нижче наведено характеристики кожного типу кабелю.

Категорія

Екранування

Максимальна швидкість передачі даних (до 100м.)

Максимальна пропускна здатність

діапазон частот

Cat 3

Неекрановані (UTP)

10 Мбіт/с

16 МГц

Cat 5

Неекрановані (UTP)

10/100 Мбіт/сек

100 МГц

Cat 5e

Неекрановані (UTP)

1 Гбіт/сек

100 МГц

Cat 6

Екрановані (STP)

Неекрановані (UTP)

1 Гбіт/сек

250 МГц

Cat 6а

Екрановані (STP)

10 Гбіт/сек

500 МГц

Cat 7

Екрановані (SSTP)

10 Гбіт/сек

600 МГц

Cat 7а

Екрановані (SSTP)

10 Гбіт/сек

1000 МГц

Cat 3 і Cat 5

В даний час кабелі Ethernet Cat 3 і Cat 5 застаріли. Не так вже й складно знайти кабелі Cat 5, але навіть не думайте про придбання якого-небудь з цих кабелів для локальних мереж. Вони повільні, і їх більше ніхто не виробляє.

Cat 5e

«E» Cat 5e розшифровується як «Enhanced»-підвищений, покращений. Фізичні відмінності між кабелями Cat 5 і Cat 5e відсутні, але Ethernet 5e побудований за більш суворим стандартам тестування для усунення перехресних перешкод, тобто небажаної передачі сигналів між каналами зв’язку. В даний час Cat 5e є найбільш поширеним типом Ethernet, саме завдяки низькій вартості виробництва і здатності підтримувати більш високі швидкості, ніж вихідні кабелі Cat 5.

Cat 6

Кабелі Cat 6 підтримують набагато більш високу пропускну здатність, ніж кабелі Cat 5 і Cat 5e, хоча вони також більш дорогі. Вита пара в кабелях Cat 6 більш щільно намотана, ніж у кабелів попередників, і завжди виготовляються з екранами з фольги або сітки. Це екранування захищає виті пари усередині кабелю Ethernet, допомагаючи запобігти електромагнітні перешкоди і шуми. Кабелі Cat-6 можуть технічно підтримувати швидкості до 10 Гбіт/с, але тільки до 55 метрів.