Вибираємо Linux для слабких комп’ютерів

10-24-2018

Чому варто подумати про вибір системи Linux для слабких комп’ютерів? Одним з багатьох чудових аспектів операційної системи Linux є її здатність привносити нове життя в старе обладнання. Це не тільки гарна новина для вашого «корита», а й екологічно обґрунтована філософія. Замість того, щоб надсилати старе (все ще функціонуюче) обладнання в купу сміття, дайте йому друге життя за допомогою Linux. Адже зробити це з Windows 7, 8 або 10, як мені здається, не представляється можливим. Linux, з іншого боку, пропонує безліч варіантів для тих, хто хоче продовжити термін служби своїх старіючих писишников. Ви хочете якісну операційну систему , то рекомендуємо сайт  F1Comp.ru 

І не думайте, що ці дистрибутиви, призначені для застарілого апаратного інтерфейсу, обмежені функціями. Пам’ятаєте, колись це обладнання було в розквіті сил, воно було здатне запускати все, що нам необхідно. Незважаючи на те, що часи змінюються (адже програмне забезпечення стало вимагати набагато більшої потужності від підтримуючого обладнання), ви все одно можете отримати повнофункціональну операційну систему. Хочемо порекомендувати Linux для нетбуков 

 

Давайте розглянемо Linux дистрибутиви, які зроблять ваші машини знову юзабельными.

Жоден список дистрибутивів Linux для слабких комп’ютерів не буде повним без Puppy Linux. Puppy унікальний тим, що це не один дистрибутив Linux, а набір дистрибутивів, які поділяють ті самі керівні принципи та побудовані за допомогою одного інструмента (Woof-CE). Існує три категорії Puppy Linux:

Офіційні дистрибутиви Puppy Linux. Вони підтримуються командою Puppy Linux і мають загальне призначення
Woof-дистрибутиви в основі яких Puppy Linux. Вони розроблені відповідно до конкретних потреб (водночас орієнтовані на загальні цілі)
Неофіційні похідні системи (інакше звані «цуценята»). Це різного роду ремастеринг, створений і підтримуваний ентузіастами Puppy Linux, який націлений на вирішення конкретних завдань
Linux для слабких комп’ютерів

Puppy пропонує випуски на основі Ubuntu та Slackware.

Як і слід було очікувати, інструменти, пропоновані на робочому столі Puppy Linux, орієнтовані на мінімальне навантаження системи (AbiWord, Gnumeric, mtPaint, Slypheed, Palemoon і т. д.). З огляду на розмір Puppy Linux, а він становить 224 МБ, це зрозуміло. Поряд з цим мінімалістичним підходом до Linux, Puppy Linux є одним з кращих. Puppy може працювати з процесором 333 МГц і 256 МБ ОЗУ і робити це плавно і швидко.

Lubuntu
Якщо ви шукаєте форк Ubuntu, який дасть життя старому ПК, то Lubuntu стане переможцем. Lubuntu є частиною сімейства Ubuntu дистрибутивів і використовує робочий стіл LXDE . Цей дистрибутив, для застарілих комп’ютерів, включає в себе безліч додатків, які ніколи не будуть «боятися» вашої машини. Lubuntu неймовірно простий у використанні і має більш легкі додатки ніж зазвичай (такі як Abiword і Gnumeric). Він включає в себе Firefox (для перегляду веб-сторінок), а також Audacious і Gnome Mplayer для відтворення мультимедіа.

Читайте також: реліз бета-версії Skype 5.0 для Linux
Linux для слабких комп’ютерів

Lubuntu — легкий дистрибутив, але не такий легкий, як, скажімо, Puppy Linux. Він може працювати на комп’ютерах досить довгий час. Мінімальні вимоги виглядають наступним чином:

Процесор: Pentium 4 або Pentium M, AMD K8
Для програм, які не потребують доступу до Інтернету, Lubuntu може працювати з 512 МБ оперативної пам’яті. Для серфінгу мережі (Youtube, Google+, Google Диск і Facebook) рекомендується 1 ГБ оперативної пам’яті.
Lubuntu також включає в себе менеджер пакетів Synaptic; тому, якщо цих базових додатків недостатньо, ви завжди можете встановити все, що вам потрібно. Нові ж користувачі зможуть гідно оцінити простоту робочого столу.

Об’єднайте легкість LXDE і наявність невимогливих додатків і ви не помилитеся у своєму виборі. Найкраще в наявних програмах те, що вони блискавичні і надійні. Список програм за замовчуванням, включений в Lubuntu, пропонує трохи більше, ніж стандартний полегшений дистрибутив Linux. Тут ми виявимо:

Xfburn
Mpv Media Player
guvcview
Audacious
GNOME Mplayer
PulseAudio Volume Control
AbiWord
Gnumeric
Firefox
Pidgin
Sylpheed
Transmission
Document Viewer
mtPaint
Simple Scan
GNOME Disks
PCManFM
Leafpad
Xpad
Якщо ви шукаєте заміну Ubuntu, яка може вдихнути життя в старе обладнання, Lubuntu — відмінний вибір.

Linux Lite
Якщо ви шукаєте дистрибутив Linux для слабких комп’ютерів, повністю функціональний, з коробки, то Linux Lite може стати квитком у нове життя для вашого мотлоху. Linux Lite не тільки ідеально підходить для застарілого обладнання, але і є одним з найкращих дистрибутивів для початківців користувачів Linux систем.

Linux для слабких комп’ютерів

Linux Lite заснований на останній версії Ubuntu LTS що дозволяє йому надати всі інструменти, необхідні для виконання повсякденної роботи. Тут ми маємо середовище робочого столу Xfce включає в себе такі програми як LibreOffice, Firefox, Thunderbird, VLC, GIMP, GNOME і багато іншого. Завдяки використанню Xfce і включенню повного набору програмного забезпечення, Linux Lite є чудовим дистрибутивом для новачків, які працюють зі старим обладнанням. Це серйозна підмога для компаній, які хочуть заощадити кошти, розподіляючи старі апаратні засоби для співробітників або сімей, які хочуть передати обладнання молодшим членам родини.

Не дозволяйте слову «Lite» в назві збентежити вас; це не якась урізана операційна система. Linux Lite — це повноцінний дистрибутив, який просто добре працює на старому залізі.

Мінімальні системні вимоги для Linux Lite:

Процесор 700 МГц
512 Мб ОЗУ
Монітор (VGA) з роздільною здатністю 1024 × 768
DVD-диск або USB-порт (для установки з ISO-образу)
Не менше 5 ГБ вільного місця на диску
Підсумок
Існує досить багато інших дистрибутивів Linux для слабких комп’ютерів, але три з них, які були перераховані тут, пропонують найрізноманітніші, надійні і функціональні можливості. Візьміть собі на озброєння один з них і подивіться, як ваш старий комп’ютер придбає нове життя без особливих зусиль.