Які види спортивного харчування підходять новачкам

2-26-2018

Чимало людей, які починають тренуватися в спортивному залі з акцентом на силових вправах, замислюються про додаткові харчові добавки. У сучасному світі фітнес-індустрії велика увага приділяється протеїнам, гейнерам, амінокислотам, і іншим типам спортивного харчування: про нього говорять навіть ті, хто не має прямого відношення до спорту. У цій статті піде мова про те, чи потрібні атлетичні добавки новачкам і які з них дійсно дадуть ефект на перших порах тренувань.

На самому початку тренувального шляху прогрес йде лінійно і порівняно швидко, особливо, якщо організм людини схильний до адаптації до фізичних навантажень. При грамотному плані тренувань силові показники ростуть швидко, м’язову масу набрати теж не складає труднощів. На даному етапі не потрібні добавки, які стимулюють прогрес в силових характеристиках: достатньо ресурсів самого організму.

Проблема, яка часто виникає у новачків, – труднощі у виконанні «плану харчування». Будь-який тренер ще з перших тренувань розпише раціон і приблизний графік прийомів їжі, який відрізняється від раціону людини, яка веде менш активний спосіб життя. І в цьому плані, швидше за все, буде чимало гречки, рису, курячих грудок, варених яєць – споживати необхідну кількість подібних продуктів часто викликає складності. Саме для таких випадків створено гейнер: зверхпоживна суміш вуглеводів і білків.

Два-три гейнера протягом дня допоможуть набрати необхідну кількість калорій, які необхідні атлетам в підвищених кількостях. До того ж, біологічна цінність таких коктейлів нерідко вища, ніж звичайного харчування, оскільки даний продукт спортивного харчування проходить очистку і містить мінімальну кількість баластних домішок. А в тому ж курячому філе з магазину, напевно, є антибіотики і штучні гелеподібні речовини для збільшення ваги м’яса – що точно не принесе користі.

Не мають сенсу для початківців атлетів ті продукти спортивного харчування, які мають на увазі наявність хоча б середньої м’язової маси для відчуття ефекту. До них належать креатин (відкладається в м’язах і збільшує м’язову витривалість), донатори азоту (підсилюють ефект пампінгу – «роздуття» м’язів) – і так далі. Їх можна вживати за потребою приблизно через шість і більше місяців стажу тренувань.

У деяких випадках є сенс звернути увагу на загальнозміцнюючі добавки: вітаміни, мінерали, хондропротектори, мікро- і макроелементи.

Джерело: https://proteininkiev.com.ua