Як встановити Linux на Windows-планшет

4-5-2018

Сайт цікавих новин опублікував коротку інструкцію яка допоможе встановити Linux на Windows-планшет.

Linux на планшеті з Windows 8: готуємо завантажувальний носій

Перш, ніж ви перейдете до інсталяції Linux на ваш планшет, вам потрібно для початку підготувати носій для завантаження, на якому буде збережений дистрибутив операційної системи Linux.

В першу чергу необхідно з’ясувати, який «образ» необхідний саме для вашого планшета. У нашому варіанті встановлення ми покахуємо на прикладі використання Linux-дистрибутиву, який називається «Ubuntu». При цьому ви можете вибрати між 32-бітовим, 64-бітовим і ARM-варіантами. Як правило, в планшетах встановлюються ARM-процесори.Крім того, необхідно завантажити та встановити програму Win32 Disk Imager.Також для інсталяції вам знадобиться USB-флешка ємністю щонайменше 4 Гбайт. Для початку отформатируйте цю USB-флешку під систему FAT32 і потім запустіть утиліту Win32 Disk Imager. У «Image File» виберіть файл Ubuntu, який завантажили раніше, а в «Device» виберіть букву, відповідну імені вашої USB-флешки. Після всіх цих дій натисніть на «Write».

Windows-планшет: завантажується з USB-флешки

Як наступний крок ви повинні дозволити вашому планшету завантажитися з USB-флешки. Але зауважимо, що працює це не завжди так просто, як у випадку зі звичайним персональним комп’ютером.

Сайт tmginfo.net рекомендує у даному випадку вимкнути ваш планшетний комп’ютер і вставити флешку в USB-порт. Після чого потрібно увімкнути планшет. Тепер він повинен автоматично завантажитися з USB-флешки.У тому випадку, якщо ваш планшет завантажився «звичайним» чином, знову вимкніть його і натисніть одночасно кнопки живлення і збільшення гучності звуку, щоб увійти в UEFI (BIOS). Тут тепер ви можете вказати, що планшет повинен завантажуватися з USB-флешки.

Встановлюємо Linux на планшет

Тепер абсолютно звичним чином ви можете встановити Linux на своєму планшеті. Проте, якщо ви пізніше хотіли б використовувати ще і Windows, ви повинні звернути увагу на одну дрібницю.

Під час інсталяції виберіть пункт «Встановити Ubuntu поруч з Windows 8». Після цього можна буде розподілити флеш-пам’ять планшета між операційними системами. Пізніше ви зможете використовувати ваш планшет як з Linux, так і з Windows.

До речі можливо ви невпевнені чи вам потрібно встановлювати Linux чи ні, тому ми також вам рекомендуємо ознайомитися з вичерпним матеріалом де вказані плюси і мінуси Linux. Завдяки цій статті ви дізнаєтеся критерії відбору дистрибутиву та оберете потрібний для себе.