Як правильно вибрати дитяче автокрісло

4-26-2019

Під час зіткнень автомобілів або автомобіля з нерухомою перешкодою особливо серйозні травми отримують діти, що сидять не в дитячих сидіннях і не пристебнуті ременями. Згідно з німецькими статистичними даними, діти на штатних сидіннях, пристебнуті звичайними триточковими ременями безпеки, отримують травми в п’ять разів чаші, ніж ті, хто здійснює поїздки в дитячих сидіннях, підібраних по зростанню і комплекції. Рекомедую купить детские автокресла за кращою ціною.

Пояснюють це тим, що дитячі шийні хребці ще не зміцніли і при зіткненні нездатні утримати важку голову; як наслідок наслідками аварії є перелом хребта. Щоб уникнути таких травм, в деяких країнах дітей до 12-річного віку заборонено пристібати штатними ременями.

Тримати дітей на руках теж небезпечно, оскільки при зіткненні, навіть при швидкості близько 40 км/год, дитина вагою 5,5 кг надає навантаження на руки тримає, рівноцінну 110 кілограмам. Утримати таку вагу жінці навряд чи вдасться. А найменших дітей (у віці до 18 місяців) найкраще перевозити в дитячому сидінні, встановленому ззаду спинкою вперед. При зіткненні забезпечується хороший захист потилиці і спини. Крім того, дитячі сидіння для дітей вагою 9-18 кг повинні обладнатися ременями з п’ятьма точками кріплення. Така схема дозволяє розподілити ударне навантаження при зіткненні по більшій поверхні тіла дитини, чим знижується вірогідність отримання важких травм. Також рекомедую детские коляски за гарною ціною.

Згідно з вимогами ПДР, » забороняється перевозити:
б) дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, — у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля — без використання зазначених спеціальних засобів…»

Промисловість пропонує п’ять груп дитячих автомобільних крісел, які підбирають в залежності від ваги дитини:
• 0 (нульова група) — вага дитини до 10 кг;
• 0+ (нульова плюс група) — вага дитини до 13 кг;
• 1 (перша група) — вага дитини від 9 до 18 кг;
• 2 (друга група) — вага дитини від 15 до 25 кг;
• 3 (третя група) — вага дитини від 22 до 36 кг. Як вибрати крісло?

Малюків, які не можуть сидіти, рекомендується перевозити лише в автолюльки. Вони можуть бути закріплені на задньому сидінні автомобіля за допомогою спеціальних ременів. Положення дитини фіксується в колисці широким м’яким ременем.

Автокрісла для малюків постарше встановлюють на задньому або передньому сидінні в напрямку, протилежному руху авто.

Автокрісла наступної групи мають схожу систему, що представляє собою пластикову «мильницю» на силовому каркасі. Дані крісла мають кілька положень нахилу (для неспання або сну). Вони встановлюються зазвичай обличчям по ходу руху автомобіля на задньому сидінні.

Для дітей старшого віку випускаються крісла, конструкція і розміри яких залежать від росту дитини. По мірі росту дитини крісло регулюється аж до того, що спинку сидіння можна зняти. Крісла встановлюють на задньому сидінні обличчям по ходу руху автомобіля.

У найстаршій групі в якості пристрою безпеки застосовуються лише сидіння-підкладки. Дитина в цьому випадку фіксується штатними автомобільними ременями.

Рекомендації для вибору крісла:

 • перед відвідуванням магазину зважте свою дитину;
  • в залежності від ваги малюка потрібно купувати автокрісло певної групи;
 • якщо на кріслі стоїть знак ЕСЕ R44 / 03, то воно сконструйоване відповідно до останнього

Європейським стандартом безпеки. Наявність такого знака означає, що крісло успішно пройшло глибокий цикл європейських випробувань;
• автокрісло має бути зручним, інакше дитина буде вередувати і відволікати водія від керування автомобілем;
• для дітей до трьох років повинні бути передбачені вбудовані Y-образні або п’ятиточкові ремені, лише вони зможуть уберегти малюка від характерних пошкоджень черевної порожнини, а також травми хребта;
• зверніть увагу на прокладку навколо замку-пряжки — вона повинна бути широкою і пружною. Розташовується вона в зоні промежини дитини. При фронтальному ударі це місце піддається значним навантаженням;

 • дитяче автокрісло повинно переноситися і просто встановлюватися в автомобілі.
  Найбезпечніші зони в машині-задні сидіння за водієм і пасажиром. На них і рекомендується встановлювати дитячі крісла.
  Увага:
 • Ніколи не сідайте дитини в дитяче автокрісло, встановлене особою проти руху автомобіля на передньому пасажирському сидінні разом з активною подушкою безпеки (в цьому випадку подушку потрібно відключити).
 • Слідкуйте за тим, щоб ремені безпеки, а також ремені кріплення були завжди натягнуті.
 • Не використовуйте автомобільне дитяче крісло в подальшому, якщо воно вже побувало в аварії.

Фахівці рекомендують вибирати німецькі, французькі або італійські дитячі крісла. Їх виробники серйозно ставляться до виготовлення цієї продукції, конструюють і підбирають матеріали з урахуванням наслідків ДТП, а також краш-тестів. Також вас можуть зацікавити кращі прогулочные детские коляски за гарними цінами.