5 свіжих фільмів, які незаслужено обділили увагою

27

Календарний рік вже перевалив через екватор і саме час розібратися, що він приніс кіноманам. Від нашої уваги не сховалися релізи великих франшиз і довгоочікуваних, розкручених проектів. Однак хочеться звернути погляд на фільми, які з’явилися несподівано для багатьох і стали дійсно приємним сюрпризом.

Ці картини володіють пристойним акторським складом і являють собою цінність для аудиторії. Їх прем’єри пройшли без зайвого пафосу, але це зовсім не говорить про низьку якість продукту. Не дарма в народі побутує думка, що хороший товар реклами не потребує.

Крижаний драйв

режисер: джонатан хенслі

жанр: бойовик

рік випуску: 2021 рік

Черговий бойовик з ліамом нісоном безнадійно загубився серед гучних прем’єр. Актор протягом довгого часу не виходить з амплуа «хорошого хлопця», і вже прочитавши його прізвище в титрах, можна зрозуміти, якого плану нас чекає історія.

Стрічка «крижаний драйв» не стрибає вище голови, але здатна принести чимало приємних хвилин шанувальникам таланту нісона. Інтерес до фільму підігріває нетривіальний сюжет, адже головним героям доведеться ризикнути своїми життями, проїхавши на величезних вантажівках по замерзлому озеру.

Легенда про зеленого лицаря

режисер: девід лоурі

жанр: фентезі

рік випуску: 2021 рік

Якщо ви цікавитеся фольклором « «легенда про зеленого лицаря» — ідеальний варіант для вечірнього перегляду. Стилістично ми маємо справу з фентезійним світом, що нагадує середньовіччя. Однак тут немає епічних битв, запаморочливих подвигів, драконів і принцес.

Є лише горезвісний зелений лицар, який запропонував будь-якому бажаючому завдати йому пошкодження сокирою. За умовами договору, через рік кривдник повинен з’явитися, щоб отримати відповідний, порівнянний удар. Незважаючи на сумнівний статус подібної пропозиції, знайшовся сміливець, сер гавейн, який зніс лицареві голову. Чи вистачить у чоловіка хоробрості, щоб відповісти за свої дії і прийняти відплату?

Свиня

режисер: майкл сарноскі

жанр: драма

рік випуску: 2021 рік

Здавалося б, проект «свиня» був широко розрекламований перед релізом, але після прем’єри картина стала нікому не цікава. У чому причина подібного розвитку подій, адже стрічку позиціонували, як повернення ніколаса кейджа в інтелектуальне кіно? багато хто просто не зрозумів посил сарноски і замість бадьорого екшну отримали мозковий штурм.

Масовий глядач не прощає відсутності видовищних бійок і гострого сюжету, якщо справа стосується участі кейджа в проекті. Картина «свиня» вийшла досить тонкою, вона не боїться бути розумною і демонструє, в першу чергу, внутрішній конфлікт людини з суспільством, який не виливається в щось радикальне. Незважаючи на стримані оцінки можна сміливо стверджувати, що кейдж взяв участь в одному з найякісніших проектів за останній час, а кіномани отримали ще один хороший фільм в свою колекцію.

Лицарі справедливості

режисер: андерс томас йенсен

жанр: драма, комедія

рік випуску: 2021 рік

Мадс міккельсен дуже плідно проводить останні роки — лише недавно відшуміла прем’єра «ще по одній», а актор знову знявся у вельми цікавому проекті. Історія картини «лицарі справедливості» не відрізняється оригінальністю – маркус береться за розслідування вбивства дружини разом з кількома ексцентричними помічниками. Однак андерс томас йенсен в черговий раз примудрився здивувати глядача, зайнявшись змішанням жанрів.

Передаючи загальний трагізм ситуації, режисер не забув про неабияку частку іронічного гумору, а місцями ми і зовсім спостерігаємо бадьорий бойовик в голлівудському стилі. Масовий глядач і конкретно шанувальники таланту міккельсена дуже тепло зустріли стрічку, світова прем’єра якої відбулася ще в 2020 році на роттердамському кінофестивалі.

Coda: дитина глухих батьків

режисер: сіан хедер

жанр: драма

рік випуску: 2021 рік

Останнім часом, режисери, піддаючись впливу трендів, все більше знімають кіно, що висвітлює проблеми найменш захищених соціальних верств. Фільм «coda: дитина глухих батьків» простий, банальний, але не виглядає притягнутим за вуха і являє собою вельми цікаву історію.

Дочка глухих батьків, рубі, може чути, що робить її справді безцінною людиною в сім’ї. Дівчинка із задоволенням допомагає рідним і є для них вірною опорою. Однак подорослішавши, вона розуміє, що мріє співати, а для цього потрібно виїхати вчитися. Даний фільм розповість нам про непростий вибір, який доведеться зробити головній героїні.