5 вічних проблем miui, які заважають смартфонам xiaomi бути ідеальними

28

Вже багато років компанія xiaomi славиться своїми недорогими пристроями, які пропонують відмінні характеристики за дуже «смачну» ціну. Однак багато користувачів, купуючи смартфони xiaomi, прагнуть перепрошити їх на неофіційне пз, так як їх не влаштовує встановлена оболонка miui. Незважаючи на те, що всі 11 років існування miui ставала тільки краще, навіть зараз у цій оболонки залишилися деякі мінуси, які змушують чималу кількість користувачів розбиратися з тонною інструкцій для переходу на іншу прошивку.

У кожній версії miui в тій чи іншій мірі є проблеми з анімаціями

Незважаючи на те, що щороку xiaomi заявляє про нові системи промальовування анімації, ситуація не змінюється. Особливо це помітно при масштабному редизайні оболонки-старі баги анімації пропадають, але з’являються нові. Так, наприклад, в miui 11 є проблеми при перемиканні на жестове управління. При поверненні на робочий стіл на екрані на пару моментів залишаються тільки шпалери, після чого все приходить в норму. У miui 12 же проблем з цим немає, але зате на деяких смартфонах з’явилися глюки шторки повідомлень. При її згортанні анімація різко обривається, замість того щоб плавно згаснути. Знову ж таки, в miui 12.5 цей баг виправили, зате з’явилася проблема з повідомленням музики — в якийсь момент воно просто зависає і не реагує на дії користувача. Залишається сподіватися, що в новій miui 12.5 enhanced компанії вдасться полагодити цей недолік і при цьому не додати нових.

Xiaomi віддає пріоритет більш продаваним смартфонам, що впливає на якість прошивок інших

Купивши собі mi 10 lite, я щиро сподівався, що якість пз на цьому смартфоні не підкачає, адже це лінійка mi. Як би не так-після оновлення на miui 12 мій пристрій почав жахливо лагать, і якщо в цілому користуватися оболонкою було терпимо, то при використанні жестів або кнопок навігації смартфон починав жахливо гальмувати. Взявши в руки redmi note 9 pro, який, по ідеї, повинен працювати ще гірше, я здивувався — більш дешевий пристрій було в рази плавніше. Це ще одне підтвердження того, що оптимізація грає не меншу роль в якості роботи по. На жаль, xiaomi кидає всі сили на або дуже дорогі, або дуже популярні смартфони, чим погіршує досвід використання своїх більш нішевих пристроїв.

Miui впроваджена в android настільки, що просто ламає деякі її функції

Багато хто віддає перевагу android якраз за те, що вона легко модифікується і без проблем вміє підлаштовуватися під смаки конкретного користувача. На жаль, miui обмежує ці можливості. Зокрема, оболонка позбавила користувачів функції установки на шпалери обкладинки грає в даний момент музики. Якщо знайти програвач з такою можливістю і активувати її, нічого просто не зміниться. Крім цього miui ламає деякі повідомлення, наприклад, повідомлення поїздки з карт google. Через це користувачеві доводиться розгортати його, щоб побачити всю інформацію, хоча на чистому android воно просто більше саме по собі. І ще одна функція, яка зламана в miui, це можливість установки сторонніх екранів блокування. У miui є можливість відключити вбудований екран блокування, але чомусь навіть якщо це зробити, сторонні варіанти не починають працювати. Так само і зі сторонніми always on display.

Додатки в тлі працюють краще, ніж раніше, але цей аспект все ще вимагає доопрацювання

Проблема роботи оперативної пам’яті існує в miui досить давно, але займатися їй почали тільки з виходом miui 10. До цієї версії користувачі стикалися з постійними перезавантаженнями додатків після їх згортання і непрацюючими фоновими сервісами. У miui 10 оболонка отримала новий алгоритм роботи з оперативною пам’яттю і додатками в тлі, що поліпшило ситуацію, але, на жаль, не вирішило проблему повністю. Зараз більшість з тих, хто все ж вважає за краще miui, не звертають на дану проблему уваги, тому що помітити її стало дійсно важко — навіть мене влаштовує той рівень роботи додатків в тлі, який є зараз. Однак, варто визнати-це все ще не рівень чистого android.

Проблема полягає в тому, що для always on display на чималій кількості пристроїв доступний тільки один режим відображення-10 секунд після відключення екрану. Достовірно невідомо, чому так. У мережі ходять чутки, що xiaomi таким чином хоче убезпечити дешеві смартфони з amoled від вигорання, але звучить це не дуже переконливо. В операційних системах і так досить багато статичних елементів, через які дисплей запросто може вигоріти, так що навряд чи це справжня причина такої політики. Однак інших логічних здогадок на думку не приходить, а сама xiaomi не поспішає пояснювати її.