Акції spotify, netflix та інших подорожчали після того, як apple дозволила оплачувати підписки без комісії app store

11

Акції потокового аудіосервісу spotify виросли більш ніж на 6% в четвер після того, як apple оголосила про зміну правил app store, які, як раніше заявляла spotify, серйозно шкодять її бізнесу. У середу apple заявила, що додатки, що надають контент за передплатою, тепер можуть отримувати оплату через сторонні сервіси, в обхід app store і відповідно його комісії 15-30 %.

Cnbc

Нові правила дозволять потоковим сервісам отримувати більш високий прибуток від підписок користувачів iphone, при цьому не відмовляючись від переваг присутності в app store. Юристи spotify визнають, що зміни правил app store добре вплинуть на бізнес компанії. Spotify скаржилася на правила app store ще в 2016 році, коли додаток для доступу до потокового сервісу було видалено з магазину через розміщення в ньому прямого посилання на платну підписку.

Spotify не єдина компанія, чиї акції зросли після пом’якшення правил app store. Цінні папери netflix подорожчали на 1 %, а match group, що володіє tinder, подорожчала на 6 %. В даний час netflix відображає повідомлення про те, що користувачі не можуть оформити підписку в ios-додатку, направляючи бажаючих зареєструватися на свій веб-сайт.

Варто відзначити, що поступки apple, на які компанія пішла в рамках угоди з японською асоціацією справедливої торгівлі, не поширюється на всі додатки в app store. Ігрові програми як і раніше не можуть обходити платіжну систему apple.