Amd віддає пріоритет флагманським процесорам і відеокартам для комп’ютерів і ноутбуків

18

Серверні процесори вносять основний внесок у збільшення доходів компанії amd. При цьому її представники заявляють, що не забувають про геймерів. Тому вони зроблять все можливе для підвищення доступності у продажу продуктивних процесорів і відеокарт для комп’ютерів і ноутбуків. Також компанія не виключає створення кастомних процесорів на архітектурі arm, говорячи про зацікавленість ряду клієнтів.

У недавньому інтерв’ю фінансовий директор amd девіндер кумар відповів на ряд питань. Дохід компанії за рік виріс на 60%, але міг би вирости ще вище. Перешкодив зберігається дефіцит, через який неможливо випускати більше центральних і графічних процесорів і apu для консолей.

Tsmc виробляє максимально можливе число пластин, а на нарощування подібного виробництва може піти не один рік. Кумар вважає, що в 2022 році ситуація стане трохи краще.

Якщо потужності обмежені, потрібно правильно вибирати пріоритети. Amd віддає перевагу динамічно зростаючим областям, на зразок серверних і високопродуктивних процесорів для комп’ютерів. Минулого місяця її частка ринку комп’ютерних процесорів x86 становила 22,5%.

Для amd має сенс віддавати пріоритет процесорам ryzen і epyc з більш високою рентабельністю. За квартал компанія витрачає $ 600 млн на дослідження і розробки в серверному сегменті. Потрібно прагнути до скорочення часу замовлень, яке зараз для процесорів epyc становить 20 тижнів проти пари тижнів для intel xeon.

Наприкінці інтерв’ю було сказано, що amd приділяє підвищену увагу комерційним іграм. Таким іграм потрібні більш продуктивні моделі процесорів. Молодші представники серій ryzen 5000 і radeon 6000 продовжать поки залишатися в дефіциті.

Amd відкрита для співпраці з arm для створення чіпів для датацентрів і споживчих комп’ютерів. Компанія може працювати над конкурентом apple m1.