Аналітики оцінили перспективи російського ринку електромобілів вдвічі гірше чиновників

12

За оцінками фахівців pwc, ринок легкових електромобілів росії в середньому буде збільшуватися в 1,5 рази за рік і до 2030 року вітчизняний парк авто на електричній тязі складе 630 тис.машин. Ця оцінка більш ніж удвічі нижче урядового прогнозу, згідно з яким кількість електрокарів в країні за озвучений період має зрости до 1,4 млн одиниць.

Зображення: lessentiel.macif.fr

За даними pwc, парк електромобілів в росії станом на 2020 рік становив лише 11 тис.машин. За оцінкою аналітиків, в цілому ринок легкового транспорту буде рости на 2% щорічно, а середньорічний темп зростання сегмента електромобілів вони заклали на рівні 50 %. Прогноз аналітиків сильно відрізняється від оцінок, даних в концепції розвитку електротранспорту в країні, яка передбачає появу до 2030 року в країні 1,4 млн електрокарів (разом з легковим комерційним транспортом). Тільки інерційний сценарій, в рамках якого не передбачається ніякого стимулювання розвитку сегмента, передбачає розширення парку електромобілів до 540 тис.одиниць до 2030 року.

За прогнозом же аналітичного центру при уряді, до 2030 року в росії буде тільки 350 тис.авто на електричній тязі. Фахівці центру вважають, що розвитку напрямку в країні заважає ряд факторів, у тому числі можливе скасування безмитного ввезення електромобілів вже в наступному році. Крім того, чималу роль відіграє досить висока вартість такого транспорту. Середня ціна авто на електричній тязі в росії становить 1,4 млн рублів, тоді як для машин з двс цей показник дорівнює 632 тис.рублів. При цьому наголошується, що в категорії електромобілів спостерігається сильний розкид цін в залежності від регіону, в якому авто продається.