Apple звинуватила французьких регуляторів в політично мотивованому штраф

19

Apple звинуватила французькі регулюючі органи в порушенні антимонопольного законодавства «в політичних цілях», коли вони оштрафували на рекордну суму в €1,1 млрд.

Юрист apple мелані тілль-тайара (melanie thill-tayara) заявила в апеляційному суді парижа, що антимонопольне відомство франції (autorité de la concurrence, adlc) ніколи не приховувало своєї «мети прибрати до рук gafa» (google, apple і facebook і amazon.com). Вона зазначила, що чиновники вхопилися за скаргу від преміального реселлера, щоб порушити справу проти apple.

«французьке конкурентне відомство явно хотіло заявити про себе, завдавши серйозного удару по apple»,-сказала тілль-тайара на слуханнях у четвер. Вона зазначила, що звинувачення apple в чиненні тиску на дистриб’юторів ipad і mac не витримують ніякої критики, і попросила просто скасувати штраф.

Тілль-тайара заявив, що спостерігачі покладалися на помилкову теорію про те, що американська компанія уклала антиконкурентні угоди з двома оптовиками, завдаючи шкоди преміум-реселерам товарів, відмінних від iphone, і несправедливо віддаючи перевагу власним магазинам та веб-сайту.

«жоден із заходів, введених apple, не ставить в невигідне становище реселерів преміум-класу»,-сказала тілль-тайара. Вона заявила, що сума штрафу була штучно завищена і «непропорційна» з урахуванням звинувачень і їх потенційного впливу, яке в кращому випадку було обмеженим. Принаймні, штраф слід значно зменшити, вважає юрист.

В рамках цієї справи оптовики tech data і ingram micro були оштрафовані в минулому році французькою владою на €76,1 млн і €63 млн відповідно за нібито змову з apple. Вони теж оскаржили штрафи.

Справа проти apple була заведена за скаргою ebizcuss, реселлера apple преміум-класу, поданої в 2012 році. Очікується, що рішення щодо апеляції apple буде оприлюднено приблизно через рік, 3 листопада 2022 року.