Частина ексклюзивних функцій з google pixel стала доступна на актуальних версіях android

19

Google представила нові функції для актуальних версій android, деякі з яких раніше були доступні тільки на фірмових смартфонах pixel. Судячи з усього, нововведення будуть з’являтися або з оновленням відповідних додатків, або разом з новими версіями сервісів google play — деякі опції стануть доступні навіть на не найновіших пристроях з android 6.0. Про це повідомило видання android central з посиланням на офіційний блог розробників.

Центр нагадувань в «google асистенті»

Голосовий помічник отримує більше функцій, пов’язаних з нагадуваннями. Тепер він може створювати повноцінні повторювані нагадування, показувати список вже створених заміток і відображати рекомендації на основі повторюваних завдань (на зразок повідомлення про винесення сміття ввечері кожної неділі).

Смартфон як пульт для android tv

Відтепер управляти телевізорами і приставками на android tv або google tv можна прямо зі смартфона — або через додаток google tv, або через віртуальний пульт в панелі швидких налаштувань. Мобільний гаджет може не тільки перемикати канали або переміщатися по пунктах телевізійного інтерфейсу, але і виступати клавіатурою для введення складних паролів, назв фільмів або пошукових запитів. Також розробники заявили, що в найближчі тижні google tv з’явиться в 14 нових країнах.

Захищена папка в «google фото»

На смартфонах pixel давно була доступна функція locked folder для «google фото», яка дозволяє приховувати вибрані фотографії і відео в захищеному паролем просторі. Тепер розробники почали випускати її для всіх пристроїв на android 6.0 і новіше.

Покращена gboard

Для фірмової клавіатури стало доступно найбільше нововведень. Мабуть, найкориснішим став вдосконалений буфер обміну-відтепер при копіюванні тексту gboard автоматично витягує важливу інформацію (пін-код, url-посилання, номер телефону, адресу і подібне) і пропонує вставити її через підказки.

Gif-анімація доступна після натискання

Пристрої на android 11 і новіше отримають функцію smart compose, що дозволяє швидко дописувати фрази запропонованої google підказкою-для цього потрібного свайпнуть по «пробілу» вправо.

Gif-анімація доступна після натискання

Також розробники анонсували масштабне доповнення до emoji kitchen — функції клавіатури схрещувати пари смайликів для створення єдиного стікера, який можна відправляти в месенджерах. Цієї осені дизайнери представлять 1500 нових комбінацій (кожна з них малюється вручну).

Налаштування видимості для nearby share

Nearby share — це альтернатива airdrop в ios, що дозволяє передавати між пристроями файли бездротовим способом. Тепер ця опція отримала налаштування видимості-користувач має право вказати, хто може виявляти його пристрій (все, тільки користувачі зі списку контактів або ніхто).

Нагадування дивитися по сторонах під час використання смартфона на ходу

Навесні 2021 року додаток digital wellbeing («цифрове благополуччя») привнесло в пристрої pixel корисну функцію heads up, що нагадує користувачеві дивитися по сторонах, якщо він йде і на ходу використовує смартфон. Тепер ця опція стане доступна на всіх смартфонах з android 9.0 і новіше.