Чи потрібно перевстановлювати windows при заміні відеокарти?

17

Всім привіт! сьогодні розберемо, при заміні відеокарти чи потрібно встановлювати заново віндовс, за яких випадку це потрібно зробити і що може піти не так.

Про те, чи буде працювати без додаткового живлення відеокарта чи ні, можна почитати тут.

Відеокарта є пристроєм, для нормальної роботи якої потрібні драйвера — набір пз, що пояснює операційній системі, як саме повинен працювати певний компонент.

При відсутності цих програм відеоадаптер може працювати некоректно — зображення на екрані буде, але ось потрібну роздільну здатність екрану, швидше за все, виставити не вийде.

Сьогодні драйвера поставляються як окремо, так і разом з утилітою для налаштування відеокарти — nvidia geforce experience або amd catalyst control center.

Згідно з вимогами компанії microsoft, ці додатки більше не підтримуються в win 7 і коректно працюють тільки на windows 10.

Не хочу сказати, що ці програми прям так сильно потрібні — всі налаштування можна виконати для конкретної гри через меню її налаштувань.

Ось тільки по для графічного адаптера кожен раз доведеться оновлювати вручну, що не завжди зручно. А ось nvidia geforce experience і amd catalyst control center завжди перевіряють наявність нової версії і повідомлять вас про її випуск.

Сьогодні графічні драйвера, як правило, створюються не під конкретну відеокарту, а під кілька серій відразу. Не виключено, що після заміни gpu, якщо нова модель не дуже сильно відрізняється по потужності, не потрібно буде навіть нічого встановлювати заново.

Коли ви міняєте nvidia на amd і навпаки — тоді пакет пз обов’язково доведеться ставити.

Якщо ж ви поставили більш потужну відеокарту замість слабкої, не виключено, що потрібно буде встановити драйвера, які підходять під цю серію. Чи треба перевстановлювати вінду? ні, операційну систему оновлювати не потрібно. Більш того, мені не відомі випадки, коли щось пішло не так і такі маніпуляції потрібні були б.

Втім, якщо ви досі використовуєте «сімку», то при заміні gpu заодно можна перейти на «десятку». Робити це необов’язково — нова графічна плата буде працювати і драйвера під неї ви завантажите і для «сімки», проте windows 10, на мій погляд, більш зручна у використанні.

Також раджу почитати «дізнаємося, який драйвер відеокарти встановлений: в windows 10 і 7». Поділіться цим постом у соціальних мережах, щоб допомогти просуванню мого блогу. До швидкої зустрічі на блозі. Пока!