Чому скоро подорожчає вся техніка apple

11

У всіх ключових продуктах apple використовуються чіпи, які виробляє tsmc. Де б ці чіпи не розроблялися, в самій apple або, наприклад, в qualcomm, без tsmc вже не обійтися. Tsmc вміє робити те, що не вміє жоден інший виробник мікросхем в світі. За мимовільну залежність tsmc, рано чи пізно, довелося б заплатити, і ось це» рано чи пізно » настало. 1 жовтня tsmc підвищить ціни на випускаються їй чіпи. Не через жадібність, причини у неї більш ніж поважні, і ціни на чіпи підвищує не тільки вона. Але кому, врешті-решт, доведеться заплатити за всі ці поважні причини здогадатися неважко.

Скоро вся нова техніка apple подорожчає

Ціни на чіпи» відливаються » tsmc за технологіями з розмірністю рівною або меншою ніж 7 нм збільшаться на 10%. На чіпи з більшою розмірністю-на 20%. Найдорожчі чіпи в iphone 13, система-на-кристалі apple a15 і 5g-модем qualcomm snapdragon x60, відносяться до першої групи. Тобто, «по-справедливості», якби для tsmc всі клієнти були рівні, ці чіпи подорожчали б на 10%. Оскільки tsmc, на відміну від apple, справжнісінький монополіст, за «справедливість» їй би нічого не було.

Як iphone 13 обійде навіть кращі флагмани на android 2021 року

Але, правда це тільки чутки, з apple надійдуть несправедливо. Apple-найважливіший клієнт tsmc, що приносить п’яту частину її доходів. Не так давно apple замовила у tsmc 100 мільйонів екземплярів apple a15. І крім того, хоча змі про це не писали, ще й 100 мільйонів екземплярів qualcomm snapdragon x60 – цей чіп буде в кожному iphone 13. З чуток для apple ці чіпи подорожчають всього на 3-5%. Можливо.

Скільки коштуватиме iphone 13

Підвищення цін спровокує подорожчання процесорів

Apple, як завжди, гордо мовчить. По змі гуляють чутки про жадібну apple, яка ні за що не упустить вдало підвернувся привід заробити на клієнтах навіть більше, ніж зазвичай. Ціни на iphone 13, в порівнянні з iphone 12, збільшаться на 50, а то і на 100 доларів. Базова ціна на iphone 12 з мінімальним об’ємом флеш-пам’яті, в сша і без урахування податків і зборів – 799 доларів. Значить такий же iphone 13 буде коштувати 849 або 899 доларів? подорожчають всі моделі iphone 13. За iphone 13 mini будуть просити від 749 або 799 доларів, скільки коштуватимуть iphone 13 pro і iphone 13 pro max (замість 999 і 1099 доларів, з яких починаються ціни на iphone 12 pro і iphone 12 pro max) можете уявити.

Вважати не будемо. Спробуємо відповісти на два простих і очевидних питання. Що заважає apple збільшити ціни на iphone 12 прямо зараз? ви знаєте відповідь. Їх перестануть купувати, або стануть купувати набагато гірше. Тоді друге питання. Ці 699, 799, 999 і 1099 доларів – оптимальні ціни. Ціни при яких iphone будуть приносити максимальний прибуток. Іншими словами, добре продаватися. Що трапиться з прибутком якщо ці ціни збільшити на 50-100 доларів? у найнеприємнішому для apple варіанті, якщо з неї теж будуть дерти за кожен чіп на 10% більше ніж раніше, собівартість смартфонів зросте на 15-20 доларів (на думку аналітиків). Що вигідніше?

Подорожчає iphone 13

Якщо iphone 13 і подорожчає, то не дуже критично

Є кілька версій. Відкласти вихід iphone 13 на наступний рік? на це не підуть, до того ж немає ніяких гарантій що в наступному році не трапиться щось ще. Просто не підвищувати ціни? дохід від продажу iphone знизиться, для apple це неприпустимо. Але одна з версій дуже схожа на кращий вихід із ситуації. Моделі класу pro купують ті у кого є гроші. Або кому обов’язково потрібен саме pro, і саме зараз. А моделі «не-pro», як правило, купують ті хто гроші вважає, для них підвищення ціни критично.

Якщо ціни на iphone 13 і iphone 13 mini залишити такими ж як у iphone 12 і iphone 12 mini, а ціни на iphone 13 pro і iphone 13 pro max збільшити доларів на 50? я думаю що це найбільш ймовірний варіант. Є ще один, що починається з» якщо » – що якщо в apple дізналися про прийдешнє підвищення цін заздалегідь? як найкращий клієнт tsmc. І всі моделі iphone, як минулого року, у відповідь на зростання цін на комплектуючі, «прошерстили» на предмет зниження собівартості? досвід вже є. Минулого року все вийшло. Але точної відповіді на питання «як надійде apple» я, зі зрозумілих причин, дати не можу.

Чому дорожчає техніка apple

Tsmc – монополіст, її постійні клієнти від неї нікуди не подінуться. Але просто так, з ненаситної жадібності, підвищувати ціни невигідно і їй. Клієнти побурчать-але змиряться. Клієнти живуть на доходи від продажів виробів з чіпами виробленими в «ливарках» tsmc. Через зростання собівартості, і майже неминучого зростання цін на ці вироби, їх будуть менш охоче купувати. Компанії будуть замовляти менше чіпів, а дохід tsmc падати. Міркую примітивно, не влазячи в подробиці – але все приблизно так і є. Головна причина підвищення цін на чіпи – covid.

У apple немає можливості відмовитися від послуг tsmc і піти до іншого виробника

Через covid стався найпотужніший за весь час масового виробництва і затребуваності мікросхем їх дефіцит. Якому не видно кінця. Обладнання «ливарок» на знос, майже без планового обслуговування. Воно зношується, відсоток браку зростає, щоб підтримувати потужності в робочому стані доводиться витрачати більше, ніж зазвичай. Витрати на виробництво зростають. Це перша причина. Щоб перемогти той самий дефіцит чіпів, tsmc будує нові»ливарні». За свій рахунок. На тайвані, в штаті арізона в сша і навіть першу свою «ливарку» в японії, в кумамото.

Tsmc вела переговори з керівництвом євросоюзу про розміщення «ливарок» в європі, але переговори зайшли в глухий кут. Зате вартість зведення комплексу «ливарок» в арізоні збільшилася з 12 до 25 мільярдів доларів. Один завод з виробництва мікросхем запрацює вже в 2022 або 2023 році, крім нього на майданчику постоять ще 5 «ливарок», планувалися тільки три. Є й інші причини, але по-моєму досить цих двох. Як і у apple, що замовляє виробництво своїх чіпів тільки у tsmc, у tsmc немає вибору. Зате є конкуренти. Samsung і intel. Недооцінювати їх не слід, це серйозні конкуренти.