Чому варто купити mac mini на m1 в 2021

12

Справедливості заради, слід зазначити що m1 mac mini перевершив elitemini hx90 не у всіх тестах, в одному він поступився. При тому що ці комп’ютери з різних світів, між ними дуже багато спільного. В elitemini hx90 компанії minisforum-процесор amd ryzen 9 5900hx. Найпотужніший мобільний процесор amd, а може бути і в усьому світі. Так кажуть. Призначений він для потужних ігрових ноутбуків. З новітньою на сьогоднішній день архітектурою-zen 3. По суті це теж чіп, з вбудованим графічним процесором, але все-таки не система-на-чіпі. Чіп в m1 mac mini, m1-система-на-чіпі початкового рівня, для комп’ютерів. Теж з процесором новітньої архітектури, тільки від apple.

Mac mini на m1, незважаючи на розміри, відчуває себе просто чудово

Як зміниться новий mac mini. Спойлер: дуже сильно

Конфігурації учасників поєдинку, формально, однакові. 16 гб оперативної пам’яті і ssd об’ємом в 256 гб. У m1 mac mini уніфікована оперативна пам’ять, через що у учасника з логотипом apple на корпусі істотні переваги, це щось на зразок допінгу-але ми на це закриємо очі. Свій допінг є і у amd ryzen 9 5900hx. Офіційна базова ціна учасників однакова, 899 доларів. Правда minisforum зараз пропонує elitemini hx90 за передпродажною ціною, всього за 799 доларів, але організатори поєдинку, повідомивши про це, запропонували вважати їх рівними. Ми згодні? розберемося з учасниками детальніше.

Порівняння продуктивності mac mini

Це основний конкурент mac mini на m1

8-ядерний 16-потоковий процесор amd ryzen 9 5900hx. Виходить що віртуальних ядер в ньому-16. Базова тактова частота процесора — 3,3 ггц, може бути динамічно збільшена до 4,6 ггц. З ryzen 9 5900hx інтегрований 8-ядерний графічний процесор amd radeon rx vega 8. Корпус з вуглецевого волокна і рідкометалічна система охолодження. Футуристичний і брутальний. Середнє енергоспоживання — 65 ват, максимальне – 119,7 ват. І дуже багато портів, максимальний розмір оперативної пам’яті — 64 гб. Продажі комп’ютера ось-ось почнуться, в середині вересня.

У центральному процесорі системи-на-кристалі m1 – 8 ядер. 4 продуктивних ядра firestorm з максимальною тактовою частотою в 3,2 ггц і 4 енергоефективних icestorm з меншою тактовою частотою, споживають приблизно в 10 разів менше енергії ніж продуктивні ядра. У графічному процесорі системи-на-кристалі m1 8 ядер. На кристалі чіпа є й інші процесори, про деякі з яких знають тільки в apple. Корпус простий і лаконічний, нуднуватий і злегка старомодний. Система охолодження без витівок і вишукувань-вентилятор. Середнє енергоспоживання 15 ватт, максимальне 39 ватт. Комп’ютер був представлений 10 листопада 2020 року, надійшов у продаж 17 листопада.

Результати тестів:

geekbench 5 — одноядерний тест:

 • mac mini— 1 753
 • elitemini hx90— 1 321

geekbench 5 — багатоядерний тест:

 • mac mini— 7 672
 • elitemini hx90— 6 436

speedometer 2.0 — продуктивність браузера:

 • mac mini— 236
 • elitemini hx90— 149

cinebench r23 — продуктивність центрального процесора, стрес-тест:

 • mac mini— 7 717
 • elitemini hx90 — 10 680

Cinebench r23-продуктивність на ват:

 • mac mini— 594
 • elitemini hx90— 205

geekbench 5 metal

 • вбудований gpu m1— 22 718
 • вбудований gpu amd radeon graphics 8 — 16 302

Як бачите, mac mini поступився elitemini hx90 тільки в стрес-тесті cinebench r23. Цей бенчмарк вміє розганяти процесори, що підтримують динамічне прискорення до максимуму, а в центральному процесорі m1 ця технологія не використовується. У m1 свої «хитрі прийоми», які внесли свій вклад в приємні для всіх, хто симпатизує apple, результати. Уніфікована архітектура оперативної пам’яті, мозаїчна архітектура графічного процесора і багато чого ще.

Продуктивність apple m1

Процесор m1 рве конкурентів в пух і прах. А адже це тільки дебютний чіп apple

На початку минулого десятиліття чіпи від apple буквально оселилися на перших позиціях в списку найпродуктивніших чіпів для мобільних пристроїв. Це повторювалося рік за роком. Специфікації чіпів розроблених в apple, в порівнянні зі специфікаціями переможених ними чіпів, були несерйозними і непереконливими. Як за кількістю ядер в центральних процесорах, так і за розмірами використовуваної в пристроях з цими чіпами оперативної пам’яті. Це було незрозуміло і дивно – в середні століття apple запідозрили б чаклунстві. У наш більш-менш реалістичний і освічений час в таких випадках підозрюють обман.

Нібито чіпи спеціально «заточують» під тести, в яких вони потім рвуть всіх. Я чув навіть про підкуп розробників бенчмарків, мовляв «гроші є-розуму не треба». Хитрі чіпи від apple нібито включають особливий режим, а насправді вони зовсім не такі. Apple навіть пішла на розкриття секретів своїх успіхів. Все просто і витончено: системи-на-кристалі від apple оптимізуються для конкретних пристроїв, яких може бути максимум десятка півтора. Це головне. Є й інші хитрощі, дрібніші. Уніфікована архітектура пам’яті, наприклад. Багато з цих хитрощів все ще під грифом «цілком таємно». А elitemini hx90 і amd ryzen 9 5900hx хоч і програли m1 mac mini і m1, але програли гідно. Мені сподобався цей міні-пк.