Данія спростила продажі «надлишкового» тепла дата-центрів мережам центрального опалення

19

Датське міністерство клімату, енергії та комунальних послуг (kefm) опублікувало нові правила, що регулюють збут і оподаткування продажів «надлишкового» тепла, що виділяється дата-центрами і переданого в системи центрального опалення країни.

«нова політична угода покликана забезпечити, відсутність втрат надлишкового тепла від систем охолодження і серверів і його більш широкого використання в районних системах опалення», — заявляє міністерство. Данський уряд спільно з низкою політичних партій ліберального, лівого і навіть консервативного спрямування уклали нову угоду, що заохочує бізнес і локальні опалювальні компанії утилізувати надлишкове тепло. Угода набуде чинності з 2022 року.

Фото: kefm

«може здатися дивним, але холодильник в місцевому супермаркеті взагалі-то може допомогти підтримувати тепло в радіаторі опалення. Використання тепла, що виділяється побутовою технікою і заводами для обігріву приватних будинків є розумною і зеленою ініціативою», — заявив глава міністерства ден йоргенсен (dan jørgensen). За його словами, це допоможе зберегти ресурси і клімат, а бізнес в країні готовий до реалізації ініціативи.

За даними міністерства нова угода покладе край колишнім правилам і адміністративним бар’єрам, тому постачальники надлишкового тепла і власники опалювальних систем в майбутньому зможуть домовлятися про ціну поставок тепла безпосередньо.

Проте загальна вартість утилізації надлишкового тепла повинна бути нижчою, ніж фіксована верхня межа цін для закупівлі опалювальними компаніями еквівалентної енергії з інших джерел. Угода повинна забезпечити стабільну основу для регулювання ціни надлишкового тепла. При цьому компанії з обсягами надлишкового тепла менше 0,25 мвт будуть позбавлені від регулювання цін. За даними міністерства, від цього, зокрема, виграють дата-центри.

Верхня цінова межа в країні щорічно встановлюється датським агентством з постачання на основі середньостатистичної ціни найбільш дешевого тепла, що генерується теплоцентралями, що діють на основі відновлюваних джерел енергії.