Dell завершила квартал з рекордною виручкою, hp inc продовжує скаржитися на дефіцит

14

Прийнято вважати, що виробники електроніки в рівній мірі страждають від дефіциту компонентів, але компанії dell technologies свій другий фіскальний квартал вдалося завершити з рекордною виручкою в розмірі $26,1 млрд. Hp inc. Про приріст виручки на 15% могла тільки мріяти, оскільки він виявився вдвічі меншим, а сама виручка не перевищила $15,3 млрд.

Джерело зображення: bloomberg

Генеральний директор hp inc. Енріке лорес (enrique lores) на квартальній звітній конференції висловив невдоволення дефіцитом компонентів, який завадив компанії збільшити виручку і обсяги продажів продукції до прогнозованих значень. Брак окремих компонентів буде зберігатися протягом ще декількох кварталів, за його словами. Представники dell пояснили, що в дефіциті залишаються драйвери дисплеїв і контролери живлення. Hp намагається налагодити поставки компонентів, укладаючи прямі контракти в обхід підрядників.

Приємною новиною можна вважати відсутність дефіциту процесорів intel і amd, на яке послався глава hp inc. У дефіциті залишаються переважно прості елементи, за доступ до яких виробникам пк доводиться конкурувати з багатьма іншими учасниками ринку.

Hp inc. Збільшила виручку на напрямку споживчих пристроїв на 3 %, в корпоративному сегменті виручка скоротилася на 1 %. Кількість проданих ноутбуків збільшилася на 2 %, а настільних систем було продано на 7% менше, ніж роком раніше. Реалізація пристроїв для друку в споживчому сегменті принесла на 15% більше коштів, ніж роком раніше, в корпоративному сегменті виручка зросла на 46 %. У натуральному вираженні було продано на 4% менше пристроїв, і якщо корпоративний сегмент виріс на 29 %, то споживчий скоротився на 8 %. Виручка компанії від реалізації витратних матеріалів збільшилася на 20 %.

У випадку з dell клієнтський сегмент продемонстрував зростання виручки на 17 %, а корпоративні клієнти збільшили виручку компанії на 32% до $10,6 млрд. Всього продажі персональних комп’ютерів принесли dell на 27% більше, ніж роком раніше, $14,3 млрд.представники компанії відзначають, що приблизно половина продукції dell реалізується через корпоративний сайт. Операційний прибуток компанії виріс за рік на 21 %, в умовах дефіциту компонентів dell змушена підвищувати ціни на продукцію. Норма операційного прибутку hp inc. Зросла з 6,1 до 9,8 %, що теж обумовлено зростанням цін на продукцію марки.