Для забезпечення «суверенного рунета» уряд збирається витратити понад 30 мільярдів рублів до 2024 року

19

Видання рбк повідомляє, що за три роки уряд може направити на забезпечення «суверенного рунета» 31 мільярд рублів. Це можна порівняти з вкладеннями на підключення операторів до систем блокування забороненого контенту.

На фінансування заходів щодо забезпечення цілісності, стійкості функціонування і безпеки російського інтернету в майбутньому році планується витратити до 10,8 мільярдів рублів, в 2023-му році — до 10,3 мільярдів, а в 2024 році — до 9,5 мільярдів. Зазначений обсяг фінансування пропонується закласти в програмі «інформаційне суспільство«, що випливає з матеріалів до проекту закону»про федеральний бюджет на 2022 рік і на плановий період 2023 і 2024 років». 21 вересня проект був схвалений урядом і до 1 жовтня надійде до держдуми.

Нагадаємо, в листопаді 2019 року вступив закон «про суверенний рунеті», згідно з яким роскомнадзор повинен був встановити на всі мережі спеціальне обладнання (технічні засоби протидії загрозам — тспу). Через це обладнання відомство може обмежувати доступ користувачів до заборонених в росії ресурсів. Навесні, наприклад, ркн уповільнював доступ до twitter, про що ми неодноразово писали.

До теперішнього моменту реалізація закону «про суверенний рунет» фінансувалася через національну програму «цифрова економіка». У 2019-2021 роках у федеральному проекті «інформаційна безпека» нацпрограми на реалізацію цих цілей було закладено понад 30 мільярдів рублів з яких 20,8 мільярда рублів повинні були піти тільки на закупівлю тспу. Скільки в результаті грошей було витрачено-поки не встановлено.

Представник роскомнагляду пояснив, що на початок квітня 2020 року тспу були встановлені на мережах більше 80 операторів, через них проходило 100% мобільного трафіку і 60% трафіку операторів фіксованого широкосмугового доступу в інтернет.