Ентузіаст зміг запустити windows 11 на pentium 4 15-річної давності

13

Чергову операційну систему microsoft не всі зустріли захоплено. В першу чергу тому, що далеко не всі зможуть оновити свої комп’ютери до неї. Бажаючі можуть поставити windows 11 вручну, але немає гарантії, що в такому випадку вона буде отримувати оновлення. Тим часом, ентузіасти проводять експерименти по установці windows 11 на дуже старі комп’ютери. Один з них спробував запустити систему на intel pentium 4 661 віком 15 років.

Головна перешкода на шляху офіційної установки windows 11 на комп’ютери являє собою відсутність модуля tpm і підтримуваного процесора. Підтримуються тільки кілька останніх поколінь процесорів intel і amd. Pentium 4 початку 2006 року в цей список точно не входить.

У твіттері з’явилася інформація про те, що вдалося запустити windows 11 на комп’ютері з наступними компонентами:

  • intel pentium 4 661 3,6 ггц
  • asus p5q 4 гб ddr2 800
  • nvidia geforce gt 710
  • 120 гб ssd

Крім того, система отримала вівторкові патчі за жовтень. Це не новина, оскільки інші непідтримувані комп’ютери з windows 11 отримали оновлення цього місяця. Цікаво відзначити, що інструмент перевірки сумісності комп’ютерів з windows 11 називає pentium 4 придатним. Це відбувається незважаючи на те, що microsoft говорить про необхідність як мінімум 2-ядерного процесора.

Природно, система на такому комп’ютері працює не особливо швидко і плавно. Для порівняння, значно більш сучасний 4-ядерний процесор i5 — 4690k інструмент сумісності називає невідповідним.

Бажаючі повторити цей приклад повинні знати, що система була завантажена за допомогою usb-установника windows 10 pe в режимі mbr/legacy без емуляції efi.