Esa тестує технологію 3d-друку в космосі використовуючи метали з поверхні місяця

14

У співпраці з трьома компаніями нова технологія esa використовує метали, які легко доступні на місяці, для виробництва різних компонентів.

Життя на місяці, можливо, все ще залишається далекою концепцією, але це не зупиняє зусилля космічних організацій з підготовки до неї. Європейське космічне агентство (esa) нещодавно уклало партнерство з такими фірмами, як incus, ohb system ag і lithoz gmbh в рамках спільного проекту з освоєння і тестування 3d-друку в середовищі зниженої гравітації, що нагадує умови на місяці.

Проект обумовлений необхідністю забезпечити на місяці виробництво необхідних комплектуючих, які не були доставлені з землі. Нова технологія використовує для виробництва нових деталей перероблені порошки з металів, які можуть бути легко доступні на місяці.

Процес виробництва metal manufacturing (lmm) компанії incus, заснований на літографії, являє собою різновид технології 3d-друку для створення сучасних металевих деталей, в якій використовується принцип фотополімеризації. Компанії вважають, що це дуже ефективний вид 3d-друку для даного конкретного застосування.

«літографічні технології, подібні до тих, що розроблені компаніями incus і lithoz, дозволяють поєднувати високоточний 3d-друк з використанням високоякісних металів і кераміки, залишаючись при цьому надзвичайно ресурсозберігаючими. Хоча ці концепції були успішно продемонстровані на землі, діяльність подібних проектів має вирішальне значення для заповнення технологічних прогалин і створення умов для впровадження адитивного виробництва в космічному середовищі», — йдеться в заяві д-ра мартіна швентенвейна, керівника відділу розробки матеріалів компанії lithoz.

Проект триватиме в цілому 18 місяців і буде використовуватися для оцінки можливості переробки наявного на поверхні місяця металу для отримання високоякісних кінцевих продуктів з використанням екологічно чистого безвідходного процесу. У разі успіху майбутні місії на місяці значно зменшать свою залежність від землі у всьому — від створення середовища проживання до матеріалів для досліджень.

Проект передбачає, що майбутні поселенці місяця зможуть друкувати на 3d принтерах все необхідне для своїх подорожей, що зажадає від них менше матеріалів для перевезення на космічних кораблях. Це дозволить зробити їх більш автономними і ресурсонезалежними, а також полегшити процес освоєння місяця, оскільки базові матеріали не доведеться доставляти з землі, а будуть створюватися прямо на її поверхні.