Facebook відкриє доступ до завантажувача ос гарнітури віртуальної реальності oculus go

13

Компанія facebook збирається відкрити доступ до завантажувача ос гарнітури віртуальної реальності oculus go, надавши її власникам повні права доступу. Про це через свою сторінку в twitter повідомив джон кармак (john carmack), який пішов з посади технічного директора oculus в 2019 році.

Доступ до root-прав гарнітури буде надано через майбутнє оновлення програмного забезпечення гаджета, яке відкриє для всіх бажаючих можливість модифікації пристрою. Facebook випустила оригінальну vr-гарнітуру oculus go в 2018, через рік замінивши її моделлю oculus quest. У 2020 році компанія припинила випуск і продажі oculus go.

» ми збираємося випустити для oculus go збірку ос з розблокованим завантажувачем, який надасть повні права власнику пристрою. Це відкриє можливість перепрофілювати пристрій під свої потреби», — повідомив кармак.

This opens up the ability to repurpose the hardware for more things today, and means that a randomly discovered shrink wrapped headset twenty years from now will be able to update to the final software version, long after over-the-air update servers have been shut down.

— john carmack (@id_aa_carmack) september 24, 2021

Відповідаючи на запитання своїх передплатників кармак зазначив, що ініціатива на даний момент пов’язана тільки з гарнітурою oculus go, але він сподівається, «що це створить прецедент» і для інших vr-гарнітур виробника. Колишній технічний директор oculus не повідомив подробиць про оновлення. На його думку, воно, швидше за все, буде доступно на сайті виробника, який ще не визначився з часом випуску нової версії пз.

» я як і раніше чую безліч суперечок про те, що давати повний доступ до тих чи інших застарілих пристроїв — це погана ідея. Однак завжди однозначно виступав за те, щоб наділити власників пристроїв великою кількістю прав», — додав кармак.