Geforce gtx 1080 ti дорожчає на вторинному ринку рф – за 2 тижні ціна виросла на 25 000 рублів

16

Ринок криптовалюта вельми мінливий. Влітку майнер фіксували збитки, а геймери радісно потирали руки, адже відеокарти дешевшали не тільки в магазинах, але і на вторинному ринку. У якийсь момент вітер змінився, і все повернулося в зворотному напрямку. На початку жовтня ми фіксували, що зневірені майнер позбавляються від своїх ферм. При цьому флагманська geforce gtx 1080 ti в середньому коштувала 40 000 рублів. Були пропозиції дешевше і дорожче, а фермери змагалися один з одним за найбільш щедру пропозицію. Друга половина жовтня виявилася непередбачуваною, адже ефір різко злетів, а слідом за ним потягнулися і відеокарти. Давайте до прикладів.

Ми не будемо шукати наддорогі моделі за 200 000 доларів, оскільки усвідомлюємо безперспективність таких пропозицій для масового покупця, а ось геймерська geforce rtx 3060 коштувала 71 590 рублів. Сьогодні така карта оцінена в 80 590 рублів, а значить можна фіксувати подорожчання на 9000 рублів. Ясно, що ні nvidia, ні palit, яка випустила цю відеокарту, не має до зростання цін ніякого відношення, а все будується навколо бажання магазинів заробити швидше і більше. Рітейлери розуміють, що з ростом цін на ефір, багато майнер захочуть докупити кілька відеокарт, а деякі вирішать, що настав час влитися в ряди фермерів. Немає ніяких сумнівів, що таких людей предостатньо, а значить можна на рівному місці отримати +9000 рублів.

На 10 жовтня

На 24 жовтня

Але це роздріб, а тепер подивимося на вторинний ринок. Нижче і вище є кілька пропозицій з авіто. Як бачите, найнижча ціна на geforce gtx 1080 ti стартує з 58 000 рублів. Інших таких пропозицій немає, а в середньому за старий флагман просять 65 000 рублів. Виходить, що всього за 2 тижні відеокарта подорожчала на вторинному ринку на 25 000 рублів. Раніше ми констатували, що geforce gtx 1080 ti вкрай вигідна, оскільки володіє не тільки відмінною продуктивністю на рівні geforce rtx 3060, але і набагато ефективніше в майнінг ефіру. Порівняйте:

  • geforce gtx 1080 ti-55 mh / s
  • geforce rtx 3060-47 mh / s

При цьому варто пам’ятати, що сьогодні у продажу немає відеокарт nvidia без блокування майнінг lhr, а значить очікувати від geforce rtx 3060 повноцінних показників не варто. Ось тільки в результаті зростання цін на вторинному ринку старий флагман втратив свою привабливість. Ясно, що віддавати 65 000 рублів за кота в мішку – це щонайменше нерозумно. Ніхто вам не скаже, що відеокарта пропрацювала на фермі кілька років без перепочинку. Майнер міг замінити кулер і термопасту, що дозволило йому повернути товарний вигляд. Насправді ж від відеокарт майнер позбавляються перед їх смертю. Це дозволяє їм не втрачати багато грошей, ну а недосвідчені геймери платять двічі.