Глава tsmc закликав звикати до думки про збереження дефіциту чіпів в наступному році

10

За інформацією агентства reuters, на квартальній звітній конференції tsmc глава компанії сі-сі вей (c. C. Wei) приділив достатньо уваги середньостроковим тенденціям розвитку галузі, повідомивши про вступ цього контрактного виробника в тривалу фазу структурного зростання, що супроводжується збереженням норми прибутку на рівні вище 50%.

джерело зображення: tsmc

Власну цінову політику компанія зобов’язується орієнтувати не на якісь одномоментні вигоди, а на пріоритети стратегічного розвитку. Не будемо забувати, що в найближчі три роки компанія готова витратити на розширення виробництва і освоєння нових технологій не менше $100 млрд, тільки в цьому році капітальні витрати вже наблизилися до $22 млрд.щоб окупити всі інвестиції, tsmc доведеться підвищувати ціни на власні послуги. Поки про зростання розцінок на 20% з першого жовтня нам доводилося чути тільки з неофіційних джерел, оскільки представники компанії подібні питання коментують неохоче.

У четвертому кварталі поточного року tsmc покладається на високий попит на 5-нм продукцію, яка поки приносить їй близько 18% всієї виручки – можливо, у звітному періоді ця частка збільшиться. Прогноз по виручці на весь 2021 рік був збільшений за підсумками третього кварталу. Замість збільшення цього фінансового показника на 20% компанія тепер розраховує на 24% приросту. В поточному кварталі tsmc планує виручити від $15,4 до $15,7 млрд.

З дефіцитом компонентів, як заявив глава tsmc, учасникам ринку доведеться миритися протягом усього 2022 року. Очевидно, що заплановане введення в дію нових підприємств потребуватиме часу, і до кінця наступного року ситуацію переламати не вдасться.