Google розповіла про кращі функції android 12

19

Хоча реліз стабільної ос android 12 вже відбувся, багато користувачів ще не мають докладної інформації про її функції. У своєму блозі google розповіла про кращі можливості з тих, що здатна дати власникам смартфонів нова операційна система.

Blog.google

 1. зміна колірної гами інтерфейсу. Коли користувач змінює шпалери, завдяки алгоритмам визначення кольорів і дизайну material you інтерфейс смартфона отримує відповідне колірне оформлення. Це стосується екрану блокування, повідомлень, налаштувань, віджетів і навіть додатків. Нові» динамічні » кольори з’явилися на нових pixel, а незабаром з’являться і на інших пристроях.
 2. дизайн material you забезпечив переоформлення зовнішнього вигляду віджетів — вони стали більш динамічними і налаштовуваними, ніж будь-коли. До кінця місяця google обіцяє представити більше десятка нових або оновлених віджетів для робочого столу, пов’язаних з улюбленими додатками.
 3. збільшувальне скло. Новий збільшувач дозволяє зумувати частину вікна, зберігаючи масштаб іншого відображуваного контенту. Додатково користувач отримає можливість суперслабкою підсвічування — в умовах, коли смартфоном користуються в повній темряві і навіть сама мінімальна підсвічування здається занадто яскравою. Крім того, для нічного перегляду можна змінити шрифти або зробити екран повністю монохромним для того, щоб при нічному читанні менше втомлювалися очі.
 4. контроль використання додатків. Користувач зможе побачити в рядку стану, коли додаток використовує камеру або мікрофон. Більш того, в швидких настоянках можна тимчасово повністю відключити як камеру, так і мікрофон.
 5. збереження конфіденційності даних про місцезнаходження. Android 12 дозволяє вибирати — чи надати додатку доступ до даних про точне місцезнаходження, або, замість цього — до приблизних відомостей про геолокацію.
 6. панель управління конфіденційністю. Забезпечує точне уявлення про те, які програми отримували доступ до даних про місцезнаходження, камері або мікрофону за останні 24 години. Керувати налаштуваннями доступу можна безпосередньо з даного діалогового вікна.
 7. оскільки бездротовим навушникам і подібній електроніці зазвичай не потрібен доступ до інформації про місцезнаходження користувача, нові налаштування bluetooth дозволяють використовувати подібні пристрої без геоданих.
 8. дозволи для довго не використовуваних додатків — скидаються до стану «за замовчуванням», а кешовані файли видаляються для очищення пам’яті.
 9. «довгі» скріншоти. Нова функція дозволяє робити повний скріншот, включаючи не тільки відображувану в даний момент інформацію на екрані, але і всі дані зі сторінки.
 10. можливість грати до закінчення завантаження пз. В android 12 деякі ігри можна запускати вже в процесі завантаження, не чекаючи закінчення установки.
 11. можливість поділитися даними для авторизації в мережі wi-fi буквально парою натискань на екран за допомогою функції nearby share. Для цього не потрібно передавати користувачеві комбінацію логіна і пароля.
 12. швидкий і зручний перенесення всіх даних з одного смартфона на інший. Для цього достатньо наявності wi-fi з’єднання або кабелю — якщо користувач переходить з ios на android.

Blog.google

У нової операційної системи є й інші цікаві функції, про які можна дізнатися більше на сайті android.com/12. Крім пристроїв pixel, нова операційна система скоро буде доступна багатьом смартфонам samsung galaxy, oneplus, oppo, realme, tecno, vivo і xiaomi.