Google розробляє свій процесор для ноутбуків

10

За інформацією видання nikkei asia, пошуковий гігант розробляє чіпсети не тільки для смартфонів, але і планшетів з ноутбуками. Чого хоче домогтися компанія?

Плани google

Як відомо, в нових телефонах pixel 6 і 6 pro дебютує фірмовий процесор google — tensor soc. Є підстави вважати, що це лише початок довгострокових планів it-корпорації.

Згідно журналістам, в майбутньому google може впровадити свої чіпсети і в інші продукти: наприклад, оснастити ними лінійку chromebook. З цією метою техногігант залучає експертів з intel, qualcomm і mediatek. Процесор зроблять на архітектурі arm, але «корпорація добра» модифікує все під свої потреби.

Розробка і впровадження фірмових чіпсетів-логічний крок, але в той же час це складний і дорогий процес. Як зазначає фахівець консалтингової фірми bain&co, в даний час проектування 5-нм чіпсета обійдеться приблизно в 500 мільйонів доларів. Google покладає великі надії на цей ринок і розраховує на успіх tensor в pixel 6. А щоб відбити вартість виробництва процесорів, поставки смартфонів збільшать на 50%.

Безумовно, у пошукового гіганта не особливо багато досвіду в проектуванні чіпсетів, адже роботи ведуться лише з 2016 року. Проте компанія має в своєму розпорядженні достатні ресурси і технології, щоб домогтися помітних результатів.

Навіщо це google?

«корпорація добра» надихнулася успіхом apple, яка виробляє власні процесори для iphone, ipad і навіть комп’ютерів mac. Перші пристрої macbook на фірмовому apple m1 з’явилися в 2020 році, а навесні 2021-го були випущені планшети ipad pro і комп’ютери imac з цим чіпом.

На тлі дій apple інші корпорації теж зрозуміли, що розробка власного апаратного забезпечення — важлива сфера, яку треба активно розвивати. Зрушення в цьому напрямку спостерігаються у microsoft, facebook, amazon та інших компаній.

Подібна стратегія дозволить великим гравцям ринку здобути незалежність від сторонніх постачальників. У випадку з google мова про qualcomm. Завдяки власному процесору можна впроваджувати будь-які унікальні технології і фішки, не обмежуючись рамками іншого вендора. Крім того, так легше убезпечити свої продукти від апаратних вразливостей і бекдорів.

За інформацією мережевих джерел, google планує випустити чіпсети для chromebook до 2023 року.