Google вирішить проблему оновлень android

15

Нещодавно google оголосила про новий android-проект. Він спростить вендорам випуск апдейтів для їх пристроїв. Розбираємося, як і коли це буде реалізовано.

Що зробили в google?

Зміни торкнуться ядра системи. Традиційно операційка поширювалася через так звану модель відгалужень-це коли ядро linux зазнає ряд змін і модифікацій на кожному етапі оновлення.

Спочатку google вносить в нього кілька перетворень, необхідних для роботи android і сумісності зі смартфонами. Потім постачальники чіпів, такі як qualcomm і mediatek, створюють власні версії ядра для взаємодії з кожним поколінням процесорів. В результаті телефон отримує окрему версію «зеленого робота», оптимізовану для конкретного заліза.

Така фрагментація серйозно ускладнює випуск оновлень і виправлення помилок ос. Шлях з верхніх рівнів до кінцевого користувача дуже довгий. Google скоротить його за допомогою generic kernel image (gki). З цією технологією android перейде на іншу модель, де модифікувати ядро для апдейта досить один раз.

» значний прорив полягає в тому, щоб вивести весь код, оптимізований для специфічного заліза, із загального ядра в модулі постачальника. Особливо важливо мати стабільний інтерфейс між цими модулями і базовим ядром, щоб вони могли поставлятися асинхронно»

Цей інтерфейс називається kernel module interface. Впровадивши його і пакет generic kernel image, виробники гаджетів і чіпів зможуть безпосередньо вносити потрібні зміни в ядро.

Що це дасть користувачам?

По-перше, система буде швидше і стабільніше оновлюватися. Адже вендори витратять менше часу і зусиль на розробку і поширення апдейтів. Раніше google вже оптимізувала процес за допомогою project treble, який дозволив оновлювати сам android і оболонку виробника незалежно один від одного.

Крім того, в майбутньому generic kernel image зможе поширюватися в якості модуля project mainline. Це дозволить патчити ядро прямо через play market. «корпорація добра» заявляє, що разом з іншими змінами це стане великою підмогою для п’ятирічної підтримки смартфонів. Швидше за все, поки що мова про фірмових google pixel. Але в перспективі технології доберуться і до інших апаратів.

Коли це реалізують?

За словами фахівців google, впровадження таких ґрунтовних нововведень в систему — процес багаторічний. Конкретна дата завершення робіт не уточнюється. Але відомо, що pixel 6 стане першим android-пристроєм з gki і оновленим ядром linux. Після нього концепція буде поступово поширюватися на інші пристрої під управлінням ос android 12 і новіше.