Google знизила комісію для додатків з підписками з play маркет до 15%, а для потокових музичних сервісів-до 10 %

16

У міру посилення тиску з боку регулюючих органів на магазин додатків play маркет, компанія google змушена вносити зміни в структуру свого бізнесу. Цього разу було оголошено про зниження комісії до 15 % для додатків з підписками. Крім того, для додатків з електронними книгами і сервісів потокового відтворення музики сервісний збір знизиться до 10 %.

Зображення: alex castro / the verge

Зниження сервісного збору для електронних книг і додатків потокового відтворення музики google пояснює тим, що велика частина виручки таких сервісів йде самим творцям контенту, а не додатком і його власникам. На думку джерела, google прийняла рішення про зниження сервісного збору під тиском регуляторів і громадськості. Розробникам рекомендується ознайомитися з правилами програми і залишити заявку на зміну правил взаємодії з платформою play маркет.

Що стосується додатків з підписками, то до анонсованих змін розмір сервісного збору в перший рік становив 30 %, після чого знижувався до 15 %. Тепер же комісія в розмірі 15% буде стягуватися з першого року, що, ймовірно, підштовхне розробників до переходу від одноразових платежів до надання послуг з передплати. Раніше google скоротила до 15% сервісний збір, яким обкладається перший мільйон доларів, зароблений протягом року.

Представили google утримуються від коментарів щодо причин зміни діючих в play маркет правил. На думку джерела, таке рішення може бути обумовлено посилюються тиском з боку регулюючих органів.