І вівці цілі: tsmc переконана, що зможе відповісти на запити влади сша без утиску інтересів клієнтів

11

Підсумком нещодавньої віртуальної наради з представниками автомобільної та напівпровідникової галузей стала вимога влади сша надати докладні дані про ланцюжок поставок, включаючи обсяги замовлень і виробництва, до 8 листопада цього року. Представники tsmc вважають, що зможуть відповісти на запит влади сша, не розкриваючи комерційної таємниці своїх клієнтів.

Джерело зображення: tsmc

Приклад tsmc показовий в тому сенсі, що компанія контролює більше половини світового ринку послуг з контрактного виробництва напівпровідникових компонентів. Її клієнтами є apple, amd, qualcomm, intel, sony, broadcom і nvidia, не кажучи вже про інших розробників напівпровідникових рішень. Деякі з клієнтів tsmc вже встигли висловити заклопотаність необхідністю ділитися з третьою стороною чутливою інформацією, а тому звернулися до суду тайванської інстанції з вимогою заборонити tsmc відповідати на подібні запити.

Як зазначає nikkei asian review, представники tsmc вже отримали опитувальний лист з 13 пунктів від влади сша, і керівництво тайванського виробника вважає можливим заповнити його таким чином, щоб задовольнити потреби американських чиновників без явного обмеження інтересів своїх клієнтів. Крім іншого, опитувальник пропонує назвати трьох найбільших клієнтів і співвідношення часток в обсязі замовлень між ними. Пропонується також виявити, які з найменувань продукції користуються максимальним попитом за глибиною попередніх замовлень у часі.

Представники tsmc висловили рішучість у захисті комерційних інтересів своїх клієнтів, але заявили про необхідність дочекатися додаткових роз’яснень з боку влади сша. Відповісти на запити чиновників доведеться і багатьом іншим компаніям, які залучені в ланцюжок обробки напівпровідникової продукції та її поставок кінцевим клієнтам. Голова ради директорів tsmc марк лю (mark liu) нещодавно заявив, що дефіцит викликаний прагненням багатьох клієнтів створити збільшений запас компонентів у світлі можливих перебоїв з поставками. Компанія сама намагалася регулювати поставки продукції, але подібні заходи навряд чи здатні кардинальним чином змінити ситуацію в найближчі місяці.