Intel підвищила рівень енергоспоживання pl1 до pl2 для розблокованих процесорів alder lake

24

Кілька днів тому в мережі з’явилася інформація про плани intel внести зміни в ліміти енергоспоживання процесорів core 12-го покоління і прирівняти рівні pl1 і pl2. Вчора це підтвердилося, про зміни розповів гай терієн (англ. Guy therien), головний архітектор в групі клієнтських обчислень intel.

Спочатку фахівець пояснив, що відносно сучасних процесорів єдиний показник розрахункової теплової потужності (thermal design power, tdp) більше не може використовуватися при розробці. Потрібно враховувати сплески потужності при підвищенні робочої частоти і тому intel вводить кілька нових показників: processor base power і maximum turbo power. Якщо відвідати сторінки процесорів core i9 — 11900k і i9-12900k на офіційному сайті intel, то в списку специфікацій флагмана rocket lake-s присутня тільки розрахункова теплова потужність tdp, а ось для alder lake-s вже вказані нові параметри і їх визначення.

процесорам 12-го покоління з розблокованим множником відповідає правий графікісточнік: intel corporation, презентація blueprint series

Що стосується рівнів pl1 і pl2, intel рекомендує для моделей з розблокованим множником прирівнювати їх для кращої продуктивності, такі тепер налаштування за замовчуванням. Однак постачальники платформ можуть змінювати ці параметри, залежно від можливостей охолодження і живлення кожної конкретної конфігурації.