Как побудувати каркасний дім?

12-7-2016

Каркасні будинки швидко стали популярними не тільки в нашій країні. Вони зводяться в короткі терміни, не вимагають величезних грошових витрат, володіють хорошими експлуатаційними характеристиками, екологічно безпечні. Якщо ви загорілися ідеєю будівництва власного будинку, то ця стаття спеціально для вас. Ми підготували покрокову інструкцію як будувати каркасний будинок своїми руками. Зрозуміло, що перед початком будівництва треба купити готовий проект будівлі, або зробити його самостійно, після чого погодити з органами місцевого самоврядування. каркасные дома отзывы каркасный дом

1. Установка фундаменту

Фундамент може бути будь-якого типу: стовпчастий, пальово-гвинтовий, стрічковий і т. д. У цій статті розглянемо процес будівництва каркасного будинку з пальово-гвинтовим фундаментом. Пальово-гвинтовий фундамент Цей тип фундаменту частіше зводять там, де пухка земля чи «гуляє» грунт. До достоїнств пальово-гвинтового фундаменту можна віднести: Відсутність спецтехніки для зведення паль

Можливість проведення робіт в будь-який час року Недолік пальово-гвинтового фундаменту – неможливість облаштування підвального приміщення. Скільки паль потрібно і як правильно провести розрахунки? Свої повинні бути рівними, з правильною формою лопатей. Вибір робіть таблиці нижче. Гвинтові паля (діаметр труби)
Свердління землі здійснюйте під прямим кутом Самостійна установка паль Якщо потрібна установка паль великого діаметру, доведеться вдатися до допомоги спецтехніки. В іншому випадку можна обійтися без неї. При цьому виставити однаковий рівень буде простіше. Перед тим, як загвинтити палі, треба розмітити і підготувати ділянку. Поверхню під фундамент повинна бути рівною, щоб простіше було виставляти палі по рівню. Після цього окреслюється периметр, по кутах встановлюються прути арматури, довжиною не більше півметра. Між ними натягується мотузка або шпагат, для визначення точності розмітки. Наступний крок – встановлення паль по кутах на глибину не менше півметра (вона залежить від типу ґрунту). Роботу краще робити вдвох. Одна людина буде загвинчувати палю, другий – утримувати стовп у вертикальному положенні. Після того, як робота зроблена, треба продовжити розмітку ділянки між палями, після чого повторити процес. Крок між палями – 0,7-1,2 метра. Фінішний етап – підрізка паль до необхідного рівня, подальше бетонування стовбурів і монтаж оголовків на них.

2. Обв’язка робиться з брусів 150 на 150 мм, 200 на 200 мм, 200 на 250 мм. Перед укладанням брусів, верхівки паль треба промазати мастикою і покласти на них два шари руберойду. Вони будуть служити гідроізоляцією. Самі бруси обробляються антисептиком. Бруски встановлюються на палі, по всьому периметру підстави. З’єднуються між собою вполдерева за допомогою цвяхів завдовжки 120 міліметрів. На кутах стики можна підсилити за допомогою металевих куточків, закріплених цвяхами завдовжки 50-60 міліметрів. Фіксація обв’язки до основи виконується за допомогою кріпильних гвинтів. Бруси укладаються в оголовки (в спеціальні пази) і пригвинчуються. Поверх обв’язки необхідно укласти дошку. Вона повинна перекрити місця з’єднань брусів. Сюди надалі будуть монтуватися стійки каркаса. Дошку також треба обробити антисептиком. Довжина цвяхів для кріплення – 120 мм.

3. Пристрій чорнової підлоги Для лаг використовується брус 150 на 100 мм. Крок – 60 сантиметрів. Лаги за допомогою металевих кутників кріпляться до обв’язки. На них кріпляться цвяхами дошки. Між лагами укладається утеплювач, на нього стелиться пароізоляційна плівка. Останній шар – фанера, яка укладається на лаги по всьому периметру.

4. Встановлення каркасу Для каркаса підійде дошка 100, 150 та 200 мм на 50 мм. Спочатку монтуються кутові стояки. Вони фіксуються за допомогою посилених сталевих куточків. Далі йде монтаж всіх інших стійок. Для цієї мети також підійдуть куточки. На всі стійки встановлюються укосини. Вони будуть перешкоджати розхитування. Брус верхньої обв’язки В кутах бруски треба кріпити за допомогою вирубки, в інших місцях – сталевими куточками. Куточки фіксуються саморізами. Щоб надати конструкції міцність, робиться монтаж діагональних укосів. Монтаж стельових балок Монтаж робиться трьома способами: Методом вирубування Перфорованими кронштейнами Сталевими куточками Можна поєднувати кілька способів, наприклад, куточки і метод вирубки. Балки повинні спиратися на брус обв’язки. Кріплення виконується саморізами.

5. Монтаж кроквяної системи Монтаж даху – процес трудомісткий, тому ми винесли його опис в окрему статтю «Дах каркасного будинку своїми руками».

6. Зовнішня обробка Для цієї мети можна використовувати сайдинг, імітатор бруса, каменю або будь-який інший матеріал, призначений для цього. Порядок виконання наступного: Спочатку монтується решетування із брусків, розміром 40 на 50. Крок кріплення – 60 сантиметрів. Можна також використовувати профілі з металу Решетування обробляється антисептиком і вогнетривким складом Далі йде монтаж оздоблювального матеріалу за певною технологією

7. Утеплення будинку Після закінчення зовнішньої обробки, необхідно утеплити всі частини будинку – покрівлю, перекриття, підлогу, фасади. Утеплювач укладається в осередку між брусками. Поверх кріплять пароізоляційну плівку.

8. Внутрішня обробка Будинок готовий! Залишилася справа за малим — зробити внутрішню обробку. Тут вам ніхто не порадник і ви маєте право робити її такою, якою вам заманеться.