Китайські електромобілі zeekr отримають системи допомоги водієві на базі intel mobileye

13

Китайські автовиробники в наші дні активно використовують компоненти провідних світових виробників, і профільна електроніка не є винятком. Китайська компанія geely, активно плодить марки автомобілів, для бренду електромобілів zeekr вибрала компонентну базу intel mobileye, а процесорний гігант вклався в капітал китайського виробника.

Джерело зображення: zeekr

Як повідомляється в офіційному прес-релізі, підрозділ intel capital вклало $100 млн в капітал zeekr, після чого марка висловила готовність використовувати процесори mobileye eyeq5 для створення систем активної допомоги водієві. У четвертому кварталі цього року з’явиться перший плід співпраці mobileye і zeekr, що передбачає поєднання двох мікропроцесорів eyeq5 і 11 камер, зображення з яких вони будуть обробляти для допомоги водієві.

Другим етапом співпраці стане розробка системи нового покоління, яка з’явиться в 2023 році і об’єднає відразу шість мікросхем mobileye eyeq5. До речі, незважаючи на приналежність mobileye до компанії intel, розроблені нею процесори досі випускає компанія tsmc.

» те, як zeekr бачить майбутнє технологій водіння, робить її ідеальним партнером mobileye, — сказав професор амнон шашуа (amnon shashua), співзасновник і генеральний директор mobileye, старший віце-президент intel. — співпраця дозволить нам розширити експертизу в сфері розробки систем сприяння водієві і запропонувати ринку сучасне багатофункціональне рішення».

Intel стала лише одним з інвесторів zeekr, який взяв участь у залученні коштів на загальну суму $500 млн.розважальна платформа bilibili і китайський виробник акумуляторів catl теж взяли участь у раунді фінансування. Виробництво першого електромобіля марки zeekr, який отримав нехитре позначення 001, вже стартувало в китаї, поставки машин на ринок почнуться в цьому році. Geely має намір перетворити дочірній бренд в конкурента tesla, і до середини десятиліття реалізувати не менше 650 тис.електромобілів даної марки.