Колишні співробітники facebook звинувачують марка цукерберга в расовій дискримінації та сексуальних домаганнях

15

Глава facebook марк цукерберг став мішенню відразу для трьох популярних на заході рухів-blm, лгбт і metoo. Колишні співробітники звинуватили його в сексуальних домаганнях і расовій дискримінації. І все це дивним чином збіглося з масштабним ребрендингом компанії. Що це може означати? 1>«>» я з гордістю повідомляю, що з сьогоднішнього дня наша компанія називається meta», — сказав цукерберг.

Недалеке майбутнє від марка цукерберга. Паралельно з уже існуючою з’являється «метавселенная». Це, по суті, зібрання цифрових світів, де можна робити практично все те ж саме, що і в реальності. Вчитися, розважатися, займатися спортом. Відбутися це повинно, за словами цукерберга, в найближчі 10 років. Він готовий вкласти в проект $50 мільярдів.

«інтернет 1.0-це класичні сайти, класичне розуміння інтернету, «www». Інтернет 2.0-це епоха соціальних мереж. І ось метавселенная — так називають інтернет 3.0. Це інтернет, за яким ми не спостерігаємо, а в якому ми ніби знаходимося всередині».

Після таких заяв уряд сша вирішив переглянути свої відносини з цим величезним гігантом, який стає загрозливим конкурентом вже самому американському уряду. І поки марк цукерберг мріє про світле майбутнє, в сьогоденні все як на боксерському рингу. У червоному кутку сам власник facebook (тепер meta), в синьому – уряд сша, який вирішив відправити його в нокаут.

Початок бою і перший же удар-ніж в спину. Колишній співробітник facebook френсіс хауген спочатку дала викривальне інтерв’ю журналістам, а потім виступила перед сенаторами і конгресменами. 1>«>»продукти facebook шкодять дітям, розпалюють розкол і послаблюють нашу демократію», — заявила френсіс хауген.екс-менеджер facebook френсіс хауген

Вона надала копії тисяч сторінок документів, які доводять: у facebook знали, що їх віртуальні соціальні платформи можуть завдати реальної шкоди, але воліли мовчати і заробляти. Алгоритми поширення інформації розроблені так, що користувач частіше бачить більш яскраву і кричущу інформацію, правда не важлива. Тобто сам facebook заохочує поширення фейків.

» те, що я постійно спостерігала в facebook, це конфлікт інтересів між тим, що добре для аудиторії, і тим, що добре для facebook. І facebook кожен раз вибирав те, що добре для них. Тобто заробити якомога більше грошей», — додала френсіс хауген.

А гроші зараз цукерберг, швидше, втрачає. У день виступу френсіс хауген в сенаті соцмережі, що належать марку, впали. Більше шести годин не працював ні facebook, ні instagram, ні whatsapp. Щогодини-мінус мільярд доларів.

Другий удар-викриття в змі. 17 великих і дрібних видань в сша і європі опублікували десятки статей про шкоду facebook і instagram. Тут і звинувачення в підбурюванні до заворушень, і підтримка терористичних організацій, і злочини проти дітей. Сенатор-демократ річард блументал з помічниками створив фейкову сторінку 13-річної дівчинки, підписався на кілька груп про дієти. І вже через добу соцмережа почала давати поради, які могли б довести до анорексії і суїциду.

» наші діти-це жертви. Сьогоднішні підлітки, дивлячись на себе в дзеркало, відчувають сумніви і невпевненість. Марку цукербергу слід було б сьогодні подивитися на себе в дзеркало», — зазначив сенатор від штату коннектикут річард блументал.

Третій. Вирішальний. Подвійний удар. Марка цукерберга і його дружину прісциллу чан звинуватили в дискримінації і расизмі – найболючіші для сша теми. Позов про неповагу до представників лгбт і прихильників blm вже направлений в окружний суд лос-анджелеса.

марк цукерберг і прісцилла чан

Міа кінг-афроамериканка, член лгбт-спільноти. Працювала помічником з безпеки. Запевняє, що піддавалася «расовим, сексуальним домаганням і дискримінації» з боку вищого керівництва і персоналу. Джон доу – це псевдонім) — відкритий гей, керуючий домашнім господарством сім’ї цукербергів. Звинувачує своїх роботодавців у тому, що їх співробітник ліам бут як мінімум двічі схопив його за пах і робив на його адресу гомофобні зауваження. За словами позивачів, цукерберг і його дружина винні в тому, що не припинили неповажну поведінку. Подружжя мільярдерів звинувачення заперечує, але відбутися легко вже точно не вийде.

Ще до початку судових розглядів один з найбагатших і найвпливовіших людей світу вже знаходиться в нокдауні. Творець facebook намагається сховатися від потужної атаки за ребрендингом. А ось чи вийде нокдаун перетворити в нокаут, покаже успішність його нової «метавселенной».