Компанії з упаковки чіпів готові боротися з дефіцитом за допомогою довгострокових контрактів

17

У малайзії розташовано понад 13% світових потужностей з упаковки і тестування напівпровідникових компонентів, і на проблеми цієї сфери в умовах пандемії не раз посилалася і tsmc, і великі автовиробники типу toyota і gm. Представники галузі вважають, що дефіцит чіпів не вдасться перемогти навіть за пару років, а довгострокові контракти з клієнтами стануть новою нормою.

Джерело зображення: reuters, unisem

Опитані reuters представники малазійських компаній, які тестують і упаковують напівпровідникові кристали для формування готових мікропроцесорів, скаржаться на збереження обмежень за кількістю залучених на виробництво співробітників. По суті, багато з них досі не можуть вивести на роботу більше 80-90 % штатної чисельності персоналу, оскільки навіть при показниках вакцинації в 98 % спалаху коронавірусу виявляються на підприємствах в малайзії та китаї.

До початку пандемії підприємства з упаковки і тестування чіпів по всьому світу мали оборот близько $23 млрд на рік, але за підсумками 2022 року він може збільшитися до $30 млрд, як вважають експерти. Одна з компаній галузі, unisem, готова збільшити свої виробничі потужності, але на це піде від 12 до 15 місяців. Опинитися з надлишками виробничих потужностей теж ніхто з учасників ринку не хоче. Існуючі перекоси усунути в стислі терміни не вийде, оскільки багато клієнтів хочуть викупити більше продукції, ніж їм реально потрібно, а посередники готові купувати продукцію за будь-якою ціною.

Дотримати інтереси замовників і виконавців, як вважають учасники ринку, допоможуть довгострокові контракти. Підрядники будуть брати передоплату в розмірі 70 % від вартості партії і обумовлювати умови поставок на термін до трьох років. Бізнес з тестування та пакування чіпів довгий час відрізнявся низькою маржинальністю, і криза допомогла підняти норму прибутку на 5-10 %. Збільшені доходи допоможуть виробникам швидше окупити інвестиції в розширення бізнесу. На стороні виробників напівпровідникових кристалів довгий час проблемою була відсутність інтересу вкладати гроші в розвиток зрілої літографії. Якщо гіганти типу tsmc і samsung зможуть усвідомити актуальність цієї проблеми, то дефіцит в доступному для огляду майбутньому вдасться усунути.