Компанія ampere computing випустила 128-ядерний процесор arm ampere altra max

10

Ця новина написана відвідувачем сайту, і за неї нараховано винагороду.

За останні кілька років продуктивність серверів на базі arm значно покращилася. І сьогоднішній прогрес не виняток. Сьогодні sth (serve the home) має зображення інженерного зразка процесора ampere altra max m128-30 з 128 ядрами на базі arm.

Ampere computing, запуск, заснований у 2017 році, зосереджується на створенні більш сучасного підходу до серверної інфраструктури. Використовуючи процесори на базі arm, компанія сподівається працювати з гіпермасштабуючими машинами, що дозволить їм виконувати все більш інтенсивні робочі навантаження на своїх спеціалізованих процесорах.

Компанія вже анонсувала свої процесори ampere altra max, які повинні підтримувати до 128 ядер на одному кристалі. Кожне з цих 128 ядер базується на специфікації arm v8.2, і вони можуть працювати з максимальною тактовою частотою 3 ггц. Кожне ядро має 64 кб i-кешу l1 (кеш інструкцій), 64 кб d-кешу l1 (кеш даних) і 1 мб кеш-пам’яті l2. Кеш системного рівня становить 16 мб, в той час як кожне ядро має подвійний 128-бітний simd з можливістю обробки.

Оскільки система працює з великою кількістю ядер, повинна бути відповідна система пам’яті для обробки цих ядер. В результаті ampere використовує 8-канальний 72-бітний контролер пам’яті ddr4-3200, який може підтримувати до 16 модулів dimm, що в сумі дає 4 тб озу на сокет. Для підключення він має 128 смуг протоколу pcie gen4, а також чотири смуги x16 ccix, що означає, що тут також враховується когерентність кешу.

Зовнішній вигляд цього зображення дозволяє нам припускати, що покупці можливо вже мають в руках 128-ядерний процесор ampere altra max m128-30. Потенційно це може означати початок епохи, коли великі хмарні гіпермасштабовані компанії починають купувати процесори на базі arm на додаток до пропозицій x86, які сьогодні домінують на ринку, або замість них. Якщо ampere правильно розіграє свої карти, компанія зможе привернути увагу деяких великих хмарних сервісів і можливо залучити більше клієнтів на базі arm.