купить расширительный бак

3-2-2017

Розширювальний бак підбирається за обсягом системи. Наприклад, якщо загальний об’єм системи опалення становить близько 220-230 літрів, об’єм розширювального бака повинен бути близько 22-23 літрів (10% від загального обсягу). Рекомендую купить расширительный бак за доступною ціною

Є одне «але». Якщо в системі варто твердопаливний котел, то розширювальний бак необхідно збільшити в два рази, оскільки нагрів в котлі відбувається нестабільно — в районі котельні йде різке підвищення температури теплоносія. З-за цього теплоносій швидко розширюється і йому треба кудись діватися. Щоб компенсувати це, використовуйте розширювальні баки об’ємом близько 50 літрів.

Розширювальний бак для системи водопостачання

Якщо баки для системи опалення повністю герметичні (одноразові), то у випадку з водопостачанням ситуація інша. Коли мембрана виходить з ладу, флянец на нижній частині бака відкручується і проводиться заміна мембрани. Якщо ви підключаєте бак для бойлера непрямого нагрівання ємністю 300 літрів, то в ідеалі необхідно брати розширювальний бак об’ємом 30 літрів. На ринку представлені моделі на 24 та 35 літрів. В такому випадку необхідно піти на збільшення, вибравши бак на 35 літрів. Також для бойлерів непрямого нагріву роблять спеціальні таблиці, за якими підбираються розширювальні баки. У них враховується кілька характеристик: обсяг, температура теплоносія і приблизний обсяг розширювального бака.

Резюмуємо:

1. Розширювальні баки використовують для системи опалення для системи холодного водопостачання. У першому випадку бак необхідний для компенсації розширення теплоносія при нагріванні в системі опалення, у другому — для компенсації розширення тиску при нагріванні бойлера непрямого нагріву.

2. Розширювальний бак підбирається від об’єму системи (з розрахунку 100% — об’єм системи, 10% — обсяг розширювального бака).

3. У баку для холодного водопостачання є змінна мембрана, на відміну від бака для системи опалення.