Майнінг на відкритих виявився вигідніше видобутку біткоіни — 17 млрд заробили майнер ефіру в 2021

20

Сьогодні багато користувачів вдаються до майнінг для вирішення власних економічних проблем. Як це зазвичай буває, у виграші тільки ті, хто прийшов в цей бізнес раніше, або ті, у кого є гроші на збірку декількох ферм. При цьому прийнято вважати, що набагато вигідніше купити дорогий аѕіс, займаючись видобутком біткоіни, ніж копати ефір на відеокарті. Насправді оцінити це складно, адже змінних занадто багато. Чого тільки варта висока ціна відеокарт, а також відмінності у вартості електрики в різних країнах. До цього можна додати постійні коливання самого ефіру, адже вчора він міг коштувати 3000, а сьогодні вже 4500 доларів.

Статистика штука вперта, тому в таких справах найпростіше довіритися цифрам. Згідно з дослідженнями, проведеними фахівцями arcane research, за 10 місяців 2021 року всі майнер, які видобувають біткоіни, заробили чималі 13.6 мільярда доларів. Це значна цифра, яка складена виходячи з того, скільки коштував біткоіни на кінець кожного місяця, з урахуванням згенерованих монет за цей термін. Що до ефіру, то у нас справжній рекорд у розмірі 17 мільярдів доларів. Аналітики пояснюють, що вся справа у великих комісіях. І тут саме час згадати хардфорк, який повинен був все виправити. Нібито, розмір комісій повинен був впасти на 99%, але в реальності все залишилося майже без змін.

В результаті всі майнер накопали ефіру на 3.4 мільярда більше, ніж їх колеги, які видобувають біткоіни. Аналогічно виглядають і середньодобові заробітки: 56 проти 45 мільйонів доларів з перевагою в бік ефіру. Що до комісій, то незважаючи на всі заяви в середньому за 10 місяців 53% всього доходу майнер – це комісії. У той же час, частка комісій в біткоіни не перевищує 1%.

Дані вельми показові, але не враховують одного: спалювання монет, яке реалізується в автоматичному режимі. Пояснимо, починаючи з 5 серпня було знищено більше 712 тисяч монет ефіру на суму понад 2.5 мільярда доларів. Оскільки ця сума пішла з кишень майнер, то з урахуванням втрачених грошей заробітки могли б бути ще більше. У найближчі півроку приводів для занепокоєння у майнер немає, але в майбутньому їм доведеться підшукувати собі іншу криптовалюта для видобутку, адже запуск ethereum 2.0 рухається. Нехай це і відбувається повільно, але результати вже є. Теоретично, чекати повного блокування майнінг на відкритих варто в другій половині 2022 року, але точних термінів немає. Крім того, розробники постійно змушені погоджувати інтереси всіх зацікавлених сторін, що значно ускладнює початковий план.