Microsoft випустила виправлення для windows 11 на системах з процесорами amd

19

Як відомо, нова операційна система windows 11 і як і раніше має ряд недоліків, які необхідно усунути, перш ніж вона буде готова до широкої доступності. Сьогодні стало відомо, що microsoft випустила офіційні виправлення для пари відомих проблем, які викликали збій продуктивності процесорів amd.

Нагадаю, що в системах з windows 11 спостерігалося зниження продуктивності до 15 відсотків з процесорами ryzen в деяких кіберспортивних іграх і на 3-5 відсотків в деяких додатках. Проблема ще більше посилилася після першого оновлення patch tuesday, хоча воно усунуло деякі з відомих проблем у вихідній версії windows 11.

Минулого тижня microsoft почала тестування виправлення однієї з проблем, яка викликає збільшення затримки кешу l3 і зниження продуктивності копіювання. Офіційний патч kb 5006476 скоро почне поширюватися серед користувачів windows 11, вирішуючи цю конкретну проблему, а також кілька інших, що впливають на звук, з’єднання bluetooth, час запуску додатків, пошук windows та інші.

Друга проблема була викликана дефектом в драйвері uefi cppc (collaborative power and performance control 2), який відповідає за планування потоків для найшвидшого ядра процесора. Ця функція не працювала так, як передбачалося для процесорів з вісьмома або більше ядрами і tdp більше 65 вт, тому постраждали більшість ігрових пк з процесорами ryzen. Сьогодні amd підтвердила, що виправлення тепер доступне для всіх користувачів windows, які використовують процесори ryzen, epyc або threadripper.

Особливо пригнічує, що проблеми виникають в той час, коли intel готується до запуску своїх процесорів alder lake 12-го покоління, і більшість витоків вказує на перевагу над серією ryzen 5000 з точки зору продуктивності, хоча і з більш високим енергоспоживанням. Проте і amd, і microsoft дотрималися своєї обіцянки надати оновлення до кінця цього місяця, що полегшить життя користувачам amd, які хочуть перейти на windows 11, і особливо тим, хто вже це зробив.