Мобільна флагманська відеокарта intel arc alchemist відзначилася в бенчмарку, але поки нічим не здивувала

14

У базі даних синтетичного бенчмарка geekbench вперше відзначився флагманський графічний прискорювач dg2-512eu на базі архітектури xe-hpg. Новинка стане частиною серії графіки intel arc alchemist. Дискретний графічний прискорювач тестувався у складі ноутбука на базі процесора серії tiger lake-h.

Джерело зображення: intel

Модель dg2-512eu в тесті визначається, як xe graphics без згадки серії arc. Згідно з наявними даними, графічний чіп володіє максимальною частотою в 1,8 ггц і має на борту 512 обчислювальних блоків (compute units) — так geekbench називає виконавчі блоки intel (execution units). Нещодавно компанія повідомила, що у продуктів на архітектурі xe-hpg дані блоки отримають іншу назву — xe-ядра.

Відеокарти на базі архітектури intel xe-hpg вже не вперше з’являються в базі даних синтетичного тесту geekbench. Раніше там засвітилися моделі dg2-256eu і dg2-128eu з 256 і 128 виконавчими блоками відповідно. Очевидно, що модель з 512 xe-ядрами швидше двох попередніх, проте поки продуктивність майбутньої флагманської відеокарти intel не йде ні в яке порівняння з рішеннями amd і nvidia. На даний момент прискорювач навіть повільніше моделей radeon rx 570 і geforce gtx 1650. Проте intel раніше пообіцяла, що флагманська відеокарта arc alchemist зможе позмагатися з моделями geforce rtx 3070 і radeon rx 6800.

У поточному стані відеокарта intel з 512 виконавчими блоками на 85 % швидше моделі з 256 eu. Правда, слід також враховувати, що тести gpu проводилися на різних платформах — tiger lake і alder lake відповідно.

Очікується, що intel в 2022 році представить як мінімум п’ять мобільних дискретних відеокарт alchemist для лептопів. Флагманська модель отримає 512 виконавчих блоків, проте компанія також випустить варіанти з 384, 256, 128 і 96 eu.