Мобільні процесори intel alder lake отримають до 14 ядер і потужну графіку

19

Скарбничку чуток про наступне покоління процесорів intel поповнив інсайдерський звіт, пов’язаний з сімейством мобільних чіпів. Крім дати анонсу новинок, стали відомі і їх ключові специфікації, в числі яких — помітно зросла кількість ядер і підтримка актуальних інтерфейсів.

Згідно з опублікованою інсайдерами дорожньою картою вендора, мобільні процесори сімейств alder lake-p (tdp від 15 до 45 вт) і alder lake-m (tdp 9 вт) будуть запущені у виробництво в період з 4 кварталу поточного по 1 квартал 2022 року. Новинки отримають більш потужну порівняно з попередниками вбудовану графіку, intel xe gt2 / gt3 (до 96 виконавчих блоків) підтримку оперативної пам’яті ddr5, інтерфейсів pci-express 5.0 і thunderbolt 4, а також стандарту wi-fi 6e.

Чіпи нового покоління прийдуть на заміну серіям tiger lake-h35/h45 і up3/up4. Топові моделі обзаведуться конфігурацією з 14 ядер: шість продуктивних golden cove і вісім енергоефективних gracemont. Більш доступні будуть побудовані за схожою схемою, але з меншою кількістю ядер (2+8). Очікується, що першими в серію підуть саме бюджетні моделі, які будуть обмежені підтримкою pcie 4.0.

Вартість процесорів і список перших пристроїв на їх основі джерела не повідомляють.