Названі найдорожчі бренди світу в 2021 році

16

Консалтингове агентство interbrand опублікувало оновлений рейтинг найдорожчих компаній світу. Першу п’ятірку в топ-20, як і в минулому році, зайняли найбільші техногіганти, зате в частині списку відбулися деякі зміни — зокрема, в цьому році в перелік увірвалася автомобільна компанія ілона маска.

Найдорожчим брендом року аналітики знову назвали apple, оцінивши її в 408,25 мільярда доларів сша. Для порівняння, в 2020-му тому компанія «коштувала» $322,99 мільярда. Другу і третю сходинку в рейтингу утримали amazon і microsoft (249,24 і 210,19 мільярда доларів відповідно). Замикають першу п’ятірку компанії google і samsung, за ними йдуть представники інших галузей: coca-cola, toyota. Mercedes-benz. Mcdonald’s і disney.

Майже всі компанії, що увійшли в топ-20 (за винятком intel і ibm), за підсумками року додали у вартості. При цьому найбільш швидкозростаючою виявилася tesla, що подорожчала за рік на цілих 184%. Це дозволило автовиробнику відразу зайняти 14-е місце в підсумковому списку interbrands 2021.

«варто відзначити зростання tesla за останній рік-тризначне збільшення вартості бренду є безпрецедентним за останні 22 роки. Tesla-це бренд, який уособлює важливість напрямку, гнучкості та участі, тому я не здивований, що компанія зробила найбільший стрибок у рейтингу кращих світових брендів в 2021 році», — заявив чарльз тревейл, генеральний директор interbrand.

Варто відзначити, що аналітики оцінюють бренди без урахування вартості їх акцій — в цьому випадку мова йшла б про набагато більші суми.