Названі терміни запуску безпілотних вантажівок на дорогах росії

13

Міністерство транспорту росії опублікувало плани щодо майбутнього старту тестування безпілотних вантажівок. Реалізація проекту у форматі пробного запуску на ділянках траси м-11 «нева», який стане першим кроком до масштабного комерційного використання такого виду транспорту, розпочнеться вже наступного року.

За заявою представників відомства, створення спеціальних логістичних коридорів для безпілотного транспорту здійснюється спільно з асоціацією «цифровий транспорт і логістика». Експеримент 2022 — го стане першим кроком з комерційного впровадження проекту, в рамках якого вже з 2024 року планується запуск безпілотних вантажівок за маршрутом москва-санкт-петербург.

До 2030 року проект «безпілотні логістичні коридори» має з’єднати азію та європу. У числі його нових учасників відзначаються volvo,» пошта росії«, державна транспортна лізингова компанія (гтлк) і»втб інфраструктурний холдинг». В асоціацію вже входять «тл»,» камаз«,» національні телематичні системи «(нтс),» сберавтотех«,» ділові лінії«, globaltruck,» перша експедиційна компанія » (пек) і x5 group.

За оцінкою експертів, запуск проекту дозволить в 10 разів збільшити частку росії в перевезеннях на маршруті китай — європа. Крім того, на 15% буде знижена собівартість логістики, що дозволить досягти економії в розмірі 1,3 мільярда рублів на рік. Посприяє проект і додаткового доходу в бюджет країни, який оцінюють в 0,7 мільярда рублів на рік.