Нова технологія екранів може подвоїти автономність мобільних пристроїв

11

Енергоспоживання екранів є одним з факторів, який визначає тривалість роботи сучасних пристроїв. Чіпи починають виробляти на техпроцесі 5 нм, тому витрата енергії у них стає все менше. Хіба що у важких іграх протягом тривалого часу їх вплив на автономність стає помітним.

У щоденному застосуванні тривалість роботи пристрою визначається технологією екрану. Кращі екрани samsung ltpo oled в апаратах galaxy s21 або iphone 13 pro відносяться до шостого покоління і споживають енергії менше, ніж панель ltps в iphone 13, незважаючи на більш високу частоту оновлення.

Samsung працює над екраном oled покоління 8,5. Нещодавно з’явилося інтерв’ю з розповіддю про виробничий процес, який здатний зробити революцію в мобільних пристроях. Про це розповів професор чан-хун хван з університету данкук.

Через феномен тіні активна область дорівнює 600 пікселів на дюйм і є обмеження на можливість збільшити світловипромінювальну ділянку. Однак, якщо застосувати вертикальне випаровування, площа активної ділянки подвоюється, а разом з цим з’являється економія енергії і автономність. Таким чином, якщо зараз смартфони працюють з включеним екраном 10 годин, є надія отримати 20 годин.

Для цього задіють нову технологію осадження органічних матеріалів на oled-дисплеях, яка дає можливість уникнути існуючого зараз вторинного випаровування. При обмеженні горизонтального випаровування відбувається обмеження феномена тіні, який не дає сучасним екранам oled подолати рівень щільності пікселів 550 на дюйм. Це може призвести до створення екранів з щільністю пікселів 10000 на дюйм.

Подвоєння активної області матеріалів пікселів може збільшити їх термін служби, а значить і термін служби екранів і пристроїв в цілому.

Зараз розробка знаходиться на етапі створення просунутого прототипу і стартап шукає інвестиції для наступного кроку. Цим кроком має стати промислове виробництво панелей.