Представлений літаючий електробайк jetson one за $92 тис. — покупці розібрали всі замовлення до 2023 року

21

Шведська компанія jetson aero представила одномісний літаючий електробайк jetson one ціною $ 92 000. Апарат призначений для розваг і не претендує на роль серйозного транспортного засобу. Тим не менш, враження від польотів на jetson one обіцяють виявитися настільки яскравими, що всі замовлення на 2022 рік і більшість на 2023 вже передплачені. Наскільки це видовищно можна побачити в ролику компанії про пілотування літаючого байка.

Джерело зображення: jetson aero

Апарат jetson one являє собою раму типу баггі з алюмінію і вуглепластика. Літаючий байк одномісний. З одним пілотом вагою 85 кг політ триває 15 хвилин, після чого батарею доведеться довго заряджати. Розміри jetson one складають 2845 × 2400 × 1030 мм при вазі 92 кг. Стійки з двигунами і пропелерами можуть складатися, тому в гаражі літаючий електробайк буде займати приблизно стільки ж місця, як і звичайний мотоцикл.

Джерело зображення: jetson aero

У польоті jetson one розганяється до 102 км/год. Апарат залишається в повітрі навіть при одній вимкненій стійці. Система автоматичного управління змусить байк зависнути в повітрі, якщо пілот відпустить ручки управління — ліву і праву для маневрів. Також передбачена система визначення перешкод, що допомагає пілоту маневрувати в складних умовах. На крайній випадок передбачений балістичний парашут, якщо раптом доведеться падати з небезпечної висоти.

Потужності jetson aero дозволяють збирати всього 12 повітряних електробайків на рік. Замовлення на 2022 рік вже розміщені, а на 2023 рік на момент публікації замітки залишалося три вакантні заявки, за кожну з яких необхідно внести передоплату в розмірі $22 000. До речі, jetson one поставляється як конструктор зібраний наполовину, надаючи власнику можливість зібрати апарат самостійно. Поки це іграшка, але дуже цікава для тих, хто може собі це дозволити.