Проектування та монтаж локальних сіток

12-10-2021

Локальна обчислювальна мережа (ЛВС) – неодмінний атрибут сучасних бізнес-процесів. Вона дозволяє створити єдине інформаційне поле, суттєво спрощуючи робочий процес невеликої компанії та великого підприємства, і навіть кількох віддалених офісів однієї фірми, розташованих у різних куточках нашої планети. Рекомендую замовити монтаж локальніх сітей на сайті https://www.sysadmin.in.ua/services/lokalnye-seti/

ЛОМ створюється шляхом об’єднання декількох комп’ютерів в одну єдину мережу передачі даних. Користувачі при цьому отримують можливість:

 • вести весь документообіг в електронному вигляді, що, безсумнівно, заощаджує велику кількість часу та різноманітних виробничих ресурсів;
 • безперервної взаємодії під час роботи над єдиними проектами між віддаленими об’єктами підприємства, а також при організації конференцій;
 • отримання доступу до периферійних пристроїв із будь-яких точок мережі;
 • отримання спільного доступу до баз даних;
 • отримання спільного доступу до Інтернету;
 • групування користувачів локальної мережі за відділами, ізольованими один від одного;
 • так само, завдяки локальній мережі, можливо, отримувати віддалений доступ до свого робочого місця або сервера компанії, наприклад, з дому в будь-який час доби. Для цього всього лише необхідна наявність мережі Інтернет.

Побудова локальних мереж включає прокладку СКС (структурованої кабельної системи), підбір активного мережевого обладнання, вибір політики безпеки, встановлення серверів, монтажні роботи. Для об’єднання робочих станцій у єдину мережу застосовуються різні середовища зв’язку – мідна кручена пара, оптичні кабелі, бездротовий зв’язок.

В даний час існує велика кількість різних топологій мережі, вибір якої обумовлюється розмірами мережі, вимогою до стійкості до відмов, ціною. Для створення ЛОМ необхідно застосування активного мережного обладнання, такого як комутатори та маршрутизатори. Однією з найскладніших і важливих завдань при побудові мережі є грамотно підібране мережеве обладнання, яке не лише відповідатиме поточним вимогам мережевої інфраструктури, а й передбачатиме можливість подальшого зростання мережі без суттєвих витрат на її модернізацію. З іншого боку, керуючись принципом – «дорожче означає краще», можна переплатити велику кількість грошей за ті функції та можливості, які ніколи не будуть потрібні і не використовуватимуться.

Нижче наведено приклад рівневої схеми кампусної мережі.

1. Рівень ядра – основне завдання, покладена цей рівень – це маршрутизація і комутація максимально можливої ​​швидкості.

2. Рівень розподілу. Як правило, на цьому рівні реалізуються різні безпекові політики, політики якості обслуговування, маршрутизація між сегментами мережі.

3. Рівень доступу забезпечує підключення до локальної мережі кінцевих користувачів та підключення різних периферійних пристроїв.

4. Дата центр – сукупність високошвидкісних комутаторів та підключених до них серверів.

Використання рівневої моделі побудови мережі несе у собі суттєві плюси:

 • Оптимізація витрат
 • Масштабованість
 • Відмовостійкість
 • Простота розуміння

Залежно від розмірів та потреб компанії рівні можна поєднувати. Тобто пристрої можуть належати одночасно декільком рівням. Широко поширена практика об’єднання рівнів розподілу та ядра. Кожен рівень мережі характеризується особливими ключовими вимогами до продуктивності, функціоналу та комплектації мережного обладнання. Тому вибираючи обладнання того чи іншого мережного рішення необхідно враховувати роль даного пристрою в мережевий інфраструктурі.

Якщо немає можливості самостійно вибрати обладнання, топологію, необхідну технологію з’єднання, сервера, міжмережеві екрани та інші атрибути локальної мережі, фахівці компанії ЛанКей із задоволенням допоможуть вам це зробити. Звертаючись до Ланкею, ви отримуєте завжди оптимальні рішення, не переплачуючи зайвого.

Монтаж локальних обчислювальних мереж – один із провідних напрямів діяльності компанії ЛанКей. Наші фахівці розробляють та втілюють проекти локальних мереж будь-якої складності, як окремих, так і інтегрованих у СКС.

Рівень ядра

Рівень ядра забезпечує надійну та високошвидкісну комутацію/маршрутизацію великих обсягів трафіку. Працездатність кампусної мережі повністю залежить від цього рівня, оскільки відмова обладнання ядра торкнеться всіх пристроїв мережі, наприклад користувачі та сервери стануть ізольовані як один від одного, так і від зовнішньої мережі. Враховуючи ці особливості, при проектуванні та впровадженні необхідно забезпечити максимальну надійність та відмовостійкість обладнання цього рівня. На цьому рівні кампусної мережі рекомендується розгортати обладнання з підтримкою маршрутизації для покращеної збіжності та балансування навантаження.

Рівень ядра характеризується такими особливостями:

 • Високошвидкісна передача пакетів
 • Висока надійність
 • Мінімальні затримки
 • Уникнення використання політик безпеки, перевірки трафіку та інших функцій, що навантажують процесор пристрою
 • QoS
 • Використання протоколів маршрутизації між комутаторами ядра та розподілу
 • Надмірність з’єднань з обладнанням рівня розподілу
 • Наявність двох маршрутів з однаковою метрикою до кожної підмережі