Російські змі та it-компанії домовилися про боротьбу з фейками

16

Десятки російських інтернет-видань і сервісів підписали меморандум про боротьбу з фейками. Мета угоди полягає в припиненні поширення недостовірної інформації в інтернеті — в тому числі в блогах і новинних агрегаторах.

За даними джерела, в список змі та інформаційних сервісів, що беруть участь в угоді, увійшли «яндекс», mail.ru group, тасс, rambler&co « «інтерфакс», rutube, ura.ru, міц «известия», the bell, «газета.ru»,» чемпіонат», wmj.ru « «секрет фірми«,» стрічка.ру», «ведомости», avito, «мир тісний» та інші компанії. Всі вони мають намір розробляти і приймати правила виявлення, перевірки, верифікації, спростування і видалення недостовірної інформації в мережі.

Концепція меморандуму передбачає пошук фейкових публікацій на avito, » яндекс.дзене», rutube, в соціальних мережах і сервісах mail.ru group за зверненням користувачів. Для цього, в тому числі планується залучення журналістів-фактчекерів.

Всі компанії, які будуть здійснювати перевірку джерел, повинні нести відповідальність за результат своєї роботи на законодавчому рівні відповідно до закону»про змі». За словами керівника об’єднаної редакції «рбк» петра канаєва, ефективність меморандуму буде залежати від готовності всієї індустрії інвестувати в процес перевірки достовірності користувацького контенту.