Sifive розробила продуктивне ядро на архітектурі risc-v — воно здатне змагатися з актуальними рішеннями arm і intel

25

Джеймс прайор( james prior), директор з продуктового маркетингу і комунікацій в sifive, заявив, що компанія розробила найшвидше процесорне ядро на архітектурі risc-v. Воно призначається для використання в процесорах для серверів, пк і мобільних пристроїв, і скорочує розрив risc-v з чіпами на архітектурах x86 і arm.

Джерело: sifive.com

За словами пана прайора, нове ядро, що поки не отримало назви, демонструє показники, які можна порівнювати з представленими в березні чіпами intel rocket lake і анонсованими в минулому році arm cortex-a78. Нагадаємо, risc-v-безкоштовна і відкрита архітектура процесорів, що не передбачає ліцензійних відрахувань. Некомерційна організація risc-v international встановлює специфікації, а виробники чіпів на кшталт sifive представляють їх апаратні реалізації зі своїми поліпшеннями і доопрацюваннями.

Топ-менеджер компанії не навів порівняльних показників нового процесорного ядра з рішеннями від intel і arm-продукт поки навіть не має офіційної назви, воно буде присвоєно в грудні. Відомо, що дане ядро на 50% продуктивніше його попередника — представленого влітку performance p550. В 4 рази був збільшений обсяг кеш-пам’яті третього рівня — з 4 мбайт в p550 до 16 мбайт в новій версії. У блок можна об’єднати до 16 ядер нового зразка проти 4 у випадку p550, а максимальна тактова частота зросла з 2,4 до 3,5 ггц. Нові процесори призначені для роботи в серверах і пк, але можуть бути зменшені до формату мобільних пристроїв.

Джерело: sifive.com

В іншому нове ядро не має істотних архітектурних відмінностей від p550: суперскалярна 64-розрядна система з підтримкою операцій з плаваючою комою над числами подвійної точності. Можливе підключення різних прискорювачів на зразок векторних або графічних процесорів. У теорії можна забезпечити сумісність з новітніми стандартами ddr5 і pci express 5.0, реалізовану в новітніх процесорах intel alder lake, але це вже буде залежати від побажань клієнтів, уточнив пан прайор. Для зручності компанія підготувала веб-конфігуратор, за допомогою якого замовники зможуть змоделювати систему для власних потреб, яку потім можна реалізувати в кремнії. Поставки систем на ядрах нового покоління стартують в 2022 році.

Зараз у sifive більше сотні клієнтів, у тому числі деякі з провідних технологічних компаній у світі. А той факт, що alibaba опублікувала проекти власних чіпів на базі risc-v, впевнений пан прайор, є хорошим знаком, оскільки це може викликати великий інтерес, прискорити темпи розробки і стимулювати інновації в даній області.