Спільне підприємство gm в китаї займається самостійною розробкою автомобільних чіпів

16

Упор на «напівпровідниковий суверенітет» простежується в заявах багатьох великих країн, і кнр не є винятком. У разі необхідності місцеві виробники кооперуються із зарубіжними партнерами. Корпорація general motors, наприклад, залучена в розробку автомобільних чіпів для спільного підприємства з saic і gag.

Джерело зображення: reuters

Як пояснює reuters з посиланням на китайських партнерів американської корпорації, розробка мікропроцесорів для застосування в автомобільних системах ведеться спільним підприємством sgmw з 2018 року. У найближчі п’ять років автовиробник має намір збільшити частку використовуваних напівпровідникових компонентів місцевого виробництва. Попутно повідомляється, що розробники будуть співпрацювати з китайськими виробниками мікросхем для оптимізації якості і собівартості продукції, що випускається.

Китайська влада готова підтримувати розвиток національної напівпровідникової галузі. У всякому разі, флагман місцевої промисловості smic свої нові підприємства має намір зводити в кооперації і при матеріальній підтримці муніципальної влади декількох регіонів китаю. Американські санкції, під які smic потрапила ще при президентові трампі, планам з експансії виробництва автомобільних чіпів шкодять в меншій мірі, оскільки споживачі в даній галузі готові задовольнятися зрілою літографією, а заборони західних постачальників стосуються в основному передового технологічного обладнання.

Китайський автомобільний ринок зараз є найбільшим у світі, тому питання самодостатності в сфері компонентної бази для нього вельми актуальне. Крім того, масштаби ринку виправдовують організацію локальної розробки компонентів і моделей автомобілів, які будуть пропонуватися виключно на внутрішньому ринку країни.