Споживчі версії процесорів core i9 — 12900k і core i5-12600k здалися на фото

13

Один з користувачів китайської соціальної мережі zhihu опублікував фотографії споживчих версій процесорів intel core i5-12600k і intel core i9-12900k нового покоління alder lake.

Інший інформатор поділився даними, що підтверджують діапазон робочих тактових частот для високопродуктивних (golden cove, p-ядра) і енергоефективних (gracemont, e-ядра) обчислювальних ядер, а також номінальний показник tdp флагманського процесора core i9-12900k. Згідно з опублікованими зображеннями, базова частота p-ядер процесора становить 3,6 ггц. У режимі автоматичного розгону вона може підвищуватися до 5,0 ггц. У той же час e-ядра чіпа працюють на базовій частоті в 2,7 ггц і автоматично розганяються до 3,8 ггц. Слід зазначити, що зазначені значення частоти не відображають роботу технології додаткового автоматичного розгону thermal velocity boost, яка при наявності досить ефективної системи охолодження дозволить процесору підвищити частоту ядер приблизно на 100 мгц вище максимального заявленого показника.

Завдяки більш раннім витокам відомо, що флагманський процесор core i9-12900k серії alder lake-s для настільних пк має 8 p-ядер і 8 e-ядер. При цьому у чіпа тільки 24 логічних потоку, оскільки e-ядра не підтримують технологію hyper-threading. У свою чергу модель core i5 — 12600k отримала 6 високопродуктивних і 4 енергоефективних ядра з підтримкою 16 віртуальних потоків.

Офіційний анонс процесорів alder lake відбудеться 27 жовтня на заході innovation. Крім процесорів intel представить новий чіпсет z690 для материнських плат. У продаж процесори і материнські плати на новому чіпсеті надійдуть 4 листопада. Офіційні ціни прийдешніх новинок поки невідомі.