Стартап колишніх інженерів spacex розробить мікрореактори на заміну дизельним генераторам

15

Каліфорнійська компанія radiant, заснована колишніми інженерами spacex, отримала $1,2 млн інвестицій для подальшої розробки і виробництва компактних ядерних реакторів, здатних забезпечити електрикою віддалені поселення і військові бази. Вони позиціонується в якості заміни дизельним генераторам.

Вирішивши, що ідеї, що призначалися для освоєння марса, більше знадобляться для населення землі, компанія зайнялася створенням бюджетного мікрореактора, здатного поміститися в звичайному контейнері для морських перевезень. Мегаватна модель буде здатна забезпечувати енергією до 1000 будинків і, як очікується, замість води буде використовувати гелій для охолодження.

Основні місця застосування-віддалені поселення, зони стихійних або інших лих і військові бази. Стверджується, що реактор буде здатний забезпечувати енергією базу протягом восьми років до того, як закінчаться запаси ядерного палива. Це не тільки дозволить уникнути шкідливих викидів від звичайних дизельних генераторів — відпаде необхідність в регулярному постачанні баз дизельним паливом. Перевезення пального знадобляться, але тільки для забезпечення транспорту з двс до тих пір, поки вся техніка не перейде на альтернативні джерела живлення.

За даними radiant, розроблене в компанії паливо не плавиться і витримує вплив більш високих температур в порівнянні зі звичайними паливними елементами для реакторів. Використання гелію значно знижує ризики корозії, закипання охолоджувача і забруднення. У компанії повідомляють, що вона запатентувала ідеї, пов’язані з перезаправкою реакторів і ефективним перетворенням тепла реакторів.

Radiant приєдналася до досить великої кількості компаній, що вже займаються розробкою компактних ядерних реакторів. Тільки невелике їх число спеціалізується на дійсно «мікрорешениях». Проте поки нікому так і не вдалося створити дійсно компактну, недорогу і тривало працюючу альтернативу дизельним генераторам.